Weekend z juniorami…

Piękny wrześniowy weekend powoli mija, pora wiec zacząć podsumowywać poczynania naszych juniorów. A było tego sporo i jest się z czego cieszy🙂

W rozgrywkach Orlika drużyna z rocznika 2012 udała się do Sieradza gdzie rozegrała ligowe spotkanie z drużyną Warty. Pomimo niekorzystnego wyniku wszyscy nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony i zagrali fajny mecz. Nie wszystko wychodziło tak jak byśmy chcieli ale tak walczących i zaangażowanych w grę chłopców chcielibyśmy widzieć w każdym pojedynku ligowym. Była to trzecia kolejka ligowa w kategorii Młodzik. W rozgrywkach Sieradz: E1 Orlik Grupa 16, rocznik 2013 w drugiej kolejce ligowej zagrał kolegami z drużyny Progres Akademia Piłkarska Zduńska Wola. Tutaj również należą się pochwały dla całej drużyny, bo chłopcy i nasz jedyna zawodniczka Hania stanęli na wysokości zadania i pokazali dziś naprawdę fajne 80 minut grania. Cieszą bardzo postępy indywidualne sporej liczby naszych zawodników, kolejne dobre zagrania, strzały, dryblingi, podania czy gra w obronie. Pracujemy dalej, aby w kolejnych meczach utrzymać albo jeszcze poprawić to, co potrafimy i pokazujemy w rywalizacji ligowej. Jeżeli zaś coś nie wyszło tak jak byśmy chcieli, to przed nami kolejne treningi w których będziemy pracować nad tym co jeszcze nie udawało się nam w tych meczach. Nie zapominajmy ze ci młodzi piłkarze są na początkowym etapie nauki gry w piłkę i jest to długi proces do którego potrzeba czasu i cierpliwości. Na razie jednak cieszymy się postępami naszych zawodników i ich udanymi występami w swoich kategoriach wiekowych.

Pierwszy mecz ligowy rozegrały nasze żaki młodsze rocznik 2016 z drużyną UKS Funinio Kolumna . Było to 60 minut intensywnej gry i co najważniejsze dużo radości z gry dzieciaków obu drużyn . Dziękujemy drużynie Funinio za mecz .

Swój pierwszy mecz ligowy również rozegrały nasze żaki starsze rocznik 2015 . Przeciwnikiem był zespół Progres Akademia Piłkarska Zduńska Wola . Brawa do obu zespołów za dobre zawody 🤝⚽👊

Kolejny mecz ligowy zagrały orliki rocznik 2014 . Mecz z mocnym rywalem jaki jest Progres Akademia Piłkarska Zduńska Wola . 70 minut intensywnej gry gdzie mieliśmy dobre momenty które przeplatały się z tymi gorszymi. I nad tym musimy pracować na treningach by było ich w meczu jak najmniej. ⚽💪 Dziękujemy zespołowi z Zduńskiej Woli za wartościowy mecz 👊🤝

O godz. 11.00 na łaskim CSiR drużyna Korabu Łask rocznik 2011 (trener Tomasz STASIAK) rozegrała trzeci mecz ligowy z drużyną Orły Zduńska Wola.

Dziękujemy wszystkim kibicom, sponsorom oraz władzom miasta za wsparcie i zaufanie.

Gmina Łask, Powiat Łaski,

Sponsorzy i przyjaciele UMKS KORAB ŁASK

WŁODANBK Business, Amper, ANTE sportMar&Wis – zabawkiTravelshops ŁaskCUK Ubezpieczenia ŁaskVILLAROZINANIKO Jeziorskohttp://www.kilanczyk.pl/uiutz/index.html A.KILAŃCZYK,