Szybka piłka, czyli 11 pytań do …

Filip ADAMCZYK – bramkarz, od 2022 roku gra razem z Korabiem. Wychowanek MULKS Łask.

Dlaczego UMKS Korab Łask? do drużyny Korabia dołączyłem w 2022 roku. Wybór był prosty, ponieważ szukałem nowych wyzwań. Walka o awans do klasy okręgowej dodaje siłę walki . Dodatkowo Zarząd z Prezesem na czele zapewnia nam bardzo dobre warunki do trenowania i realizowania naszych pasji.

3 cechy prawdziwego sportowca według Ciebie to? pewność siebie, pracowitość i systematyczność.

Kto jest Twoim największym sportowym autorytetem? od najmłodszego wzorowałem się na Casillasie. Był to wielki, choć niezbyt wysoki bramkarz. Imponowało mi to, że mimo niezbyt dużego wzrostu był filarem Realu Madryt i reprezentacji Hiszpanii oraz ich kapitanem.

Jaka jest Twoja ulubiona drużyna piłkarska ( oczywiście poza UMKS Korab Łask – odp. red. )? Real Madryt

Jakie jest Twoje największe marzenie? moim prywatnym marzeniem jest zdobycie tytułu magistra i dalszy rozwój w pracy, którą w niedawnym czasie podjąłem. Marzeniem sportowym jest awans z Korabiem do jak najwyższej klasy rozgrywkowej.

Najtrudniejszy i najpiękniejszy moment Twojej Kariery to… ? to raczej nie była kariera, a raczej świetna przygoda, która trwa do dziś. Najpiękniejszym momentem a zarazem najtrudniejszym był mój wyjazd do młodzieżowego zespołu Znicza Pruszków. Było to dla mnie ogromnym wyróżnieniem, że zwykłego chłopaka z Łasku chcą do drużyny gdzie swoją karierę zaczynał Robert LEWANDOWSKI. Miałem wtedy 13 lat i trudno było mieszkać w bursie w rozłące z rodziną i przyjaciółmi. Był to jednak czas. który wspominam bardzo dobrze. Przez krótki okres czasu nauczyłem się tam więcej niż przez kilka lat grania w drużynie z Łasku, między innymi dlatego , że codziennie miałem organizowane profesjonalne treningi bramkarskie. Pięknym momentem był również awans do Ligi Makroregionalnej z Wartą Sieradz. Rywalizowaliśmy wtedy z takimi zespołami jak: Legia Warszawa czy Jagiellonia Białystok.

Do dalszego rozwoju najbardziej motywują Ciebie…? do dalszego rozwoju motywują mnie cele jakie sobie stawiam. Jeżeli nie mamy ustalonego celu to nie mamy do czego dążyć. Małymi krokami i zdobywaniem kolejnych celów rozwinę skrzydła.

Kiedy słyszysz UMKS Korab Łask to myślisz? wspaniała atmosfera i ludzie, którzy razem dążą do tego aby w Łasku znów można było oglądać ciekawą dla oka piłkę na odpowiednim poziomie rozrywkowym.

Jakie cechy najlepiej opisują Twoją osobę? ambitny, szczery zwariowany…..

Gdyby nie piłka nożna to co… ? nie wyobrażam sobie życia bez piłki nożnej, lecz jeśli musiałbym wybrać to byłoby to pływanie, które trenowałem zanim zacząłem grać w piłkę.

Gdzie widzisz się za 10 lat… ? Mam nadzieję, że dalej jako czynnego zawodnika. Mam dopiero 23 lata więc obym w wieku 33 lat miał nadal siłę i chęć do grania w piłkę bo sprawia mi to wiele radości.

Dziękujemy za rozmowę !!! cała przyjemność po mojej stronie!