WIOSNA WIOSNA WIOSNA…

WIOSENNE ROZGRYWKI PIŁKARSKIE RUSZAJĄ PEŁNĄ PARĄ!!!

Seniorzy UMKS Korab grali wczoraj po południu o punkty w pierwszym meczu rundy wiosennej łódzkiej klasy A i zakończyli rywalizacje na 6-kę pokonując Pisię Zygry aż 6 do 0! Natomiast ich młodsi koledzy z roczników 2012 i 2013 troszeczkę wcześniej na łaskim Orliku, podejmowali towarzysko drużyny Victoria Szadek oraz Tęczy Brodnia. Żaki młodsze dziś sparingowo z kolegami z AKS SMS Łódź. Rocznik 2014 ( żaki starsze) w niedzielny poranek zmierzył się z drużyną MUKS Włókniarz Pabianice 2014 . Mecz rozegrany był w systemie 6+1 co było nowym doświadczeniem dla zawodników.

Zarówno w meczu seniorów, jak i w meczu naszych małych zawodników zasady są identyczne natomiast cele jednak już zupełnie inne. W dorosłej piłce celem gry jest wynik, awans czy mistrzostwo natomiast u dzieci najważniejsza jest dobra zabawa, radość z gry i przede wszystkim nauka. Seniorów oceniamy przez pryzmat wyników u dzieci priorytet to rozwój indywidualny i postępy każdego z nich.

I tak też było wczoraj, gdzie nasi mali zawodnicy mieli okazję zagrać na różnych pozycjach, raz na pozycji bramkarza, raz napastnika a później jako obrońca i tutaj widać, że mamy zdecydowanie inne zasady niż w piłce nożnej dorosłych. Jednak tylko w ten sposób w przypadku tych małych zawodników można w przyszłości liczyć na ich wszechstronny rozwój piłkarski. We wczorajszym meczu wszyscy nasi mali gracze dali z siebie 100% i jesteśmy pewni że każdy z zawodników zagrał najlepiej jak potrafi.

Cieszą postępy i odważna gra. Mogliśmy obejrzeć wczoraj dużo pojedynków jeden na jeden czy to w ataku czy w grze obronnej, cieszy również fakt ze coraz więcej zawodników podejmuje dobre decyzje na boisku. Zdajemy sobie sprawę że sporo jeszcze brakuje chłopcom i dziewczynom do ideału, ale tylko przez taką rywalizację i systematyczne treningi można będzie te braki wyeliminować. Zarówno rocznik 2012 zagrał wczoraj fajny mecz, ale też zawodnicy z 2013 potwierdzili ze z treningu na trening i z meczu na mecz są coraz lepsi nie rzadko rywalizując z rywalami starszymi czy fizycznie silniejszymi i wcale w tej rywalizacji nie są gorsi. Za tydzień obie nasze drużyny także rozpoczynają rywalizację ligową w kategorii Orlik. Rocznik 2013 w meczu wyjazdowym z drużyną LKS Kwiatkowice, natomiast ich starsi o rok koledzy zagrają w Łasku z drużyną MGUKS “Pogoń Zduńska Wola”Dziękujemy drużynom KS Tęcza Brodnia i Victoria Szadek za przybycie do Łasku i rywalizację fair play. Do zobaczenia na boiskach.