Pewne zwycięstwo Korabiaków…

Pewne zwycięstwo UMKS-u Korab Łask z Kolejarzem w Łodzi.

Kolejarz Łódź – UMKS Korab Łask 0 : 4 (0:1)

5 min Jakub Sęczkowski 0-1

64 min Przemysław Sobolewski 0-2

73 min Damian Karbowiak 0-3 0

79 min Przemysław Sobolewski 0-4

Żółta kartka: Trzepałkowski 45+2.

UMKS Korab Łask: Cezary Znojek – Damian Szewłoga, Tomasz Dudziński, Rafał Trzepałkowski (77’ Gracjan Michalski), Piotr Kozłowski – Kamil Marianowski (60’ Damian Karbowiak), Patryk Kępniak (63’ Maciej Jakóbczak), Dawid Różycki (80’ Adrian Gajewczyk), Tomasz Jatczak (64’ Dawid Olejnik), – Jakub Sęczkowski, Przemysław Sobolewski (80’ Paweł Strzeszewski)

Na ławce pozostali: Filip Adamczyk,

Trener: Mariusz Gałaj

Na mecz ósmej kolejki łódzkiej klasy A, UMKS Korab w sobotnie popołudnie udał się do Łodzi. Naszym rywalem w tym dniu była drużyna Kolejarza rozgrywająca swoje mecze na boisku usytuowanym w łódzkim parku “Na Zdrowiu” im. Józefa Piłsudskiego. Już początek meczu ułożył się doskonale dla naszej drużyny, bo bardzo szybko zdobywamy gola numer jeden. Doskonałe podanie za plecy obrońców od Przemka Sobolewskiego dostaje Kuba Sęczkowski i pewnym strzałem nie daje szans bramkarzowi gospodarzy, Rafałowi Posmykowi.

Pierwsze dwadzieścia minut to dość wyraźna przewaga naszej drużyny jednak nie przekłada się to wynik. Swoich dobrych sytuacji nie wykorzystują nasi napastnicy a doskonałą w 20 minucie marnuje Kuba Sęczkowski. W doskonałej sytuacji sam na sam jego strzał głową w ostatniej chwili broni golkiper Kolejarza. Kolejne minuty pierwszej połowy są bardziej wyrównane. To my stwarzamy groźniejsze okazje do podwyższenia wyniku a w przypadku Kolejarza, akcje zespołu z Łodzi w zdecydowanej większości kończą się przed polem karnym bramki strzeżonej przez Czarka Znojka. Pomimo przewagi, pierwsza połowa kończy się skromnym prowadzeniem Korabia 0-1 i do szatni schodzimy z lekkim niedosytem. Kolejne 45 minut zaczynamy w takim samym ustawieniu i bez zmian personalnych. Kilka uwag w szatni od trenera powoduje że gramy jeszcze pewniej i zdecydowanie, co powoduje ze nadal przeważamy w tym meczu. Potwierdzeniem tego jest druga bramka naszej drużyny. Wynik na 0-2 podwyższa w 62 minucie nasz napastnik i najlepszy strzelec Przemek Sobolewski. Po raz kolejny po strzale naszego zawodnika nie miał nic do powiedzenia golkiper gospodarzy.

Obraz gry nie zmienia się, a w międzyczasie trener naszej drużyny dokonuje kilku zmian. Na boisku pojawiają się Maciej Jakóbczak, Dawid Olejnik oraz Damian Karbowiak. Kilka minut po wejściu właśnie jeden z wprowadzonych przed chwilą zawodników podwyższa wynik tego meczu. Po raz kolejny ładnym strzałem z 16 metra zdobywamy bramkę a jej strzelcem jest właśnie wprowadzony przed kilkoma minutami Damian Karbowiak. Sześć minut później swojego drugiego gola w tym meczu zdobywa Przemek Sobolewski ustalający tym samym wynik meczu na 0 – 4.

Podsumowując wczorajsze spotkanie należy przyznać ze byliśmy lepszą drużyną i zasłużenie dopisujemy trzy punkty na naszym koncie. Na plus należy zapisać dobrą i skuteczną grę obrońców, bo w końcu zaliczamy mecz bez straty bramki oraz to, że stwarzamy sporo sytuacji do zdobycia gola. Nie wszystkie jednak udało się wczoraj wykorzystać i nad tym trzeba popracować na treningach. Po ośmiu kolejkach zajmujemy pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów.

Przy okazji dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom bo bez nich nie byłoby tych wyników, a są to:

Gmina Łask, Powiat Łaski, VILLARO, BK Business, Agaris, WASKÓR, Metalbud, Mar&Wis – zabawki, CUK Ubezpieczenia Łask, MedykErka sklep medyczny, http://www.kilanczyk.pl/uiutz/index.html ,UTRZYMANIEI URZĄDZANIE TERENÓW ZIELONYCH – A.KILAŃCZYK Elbud Leszek Tadych, Soligrano, Travelshops Łask, Biuro Rachunkowe -Łask- Justyna Kacprzykowska, Lu-Parts części BMW Łask, ANTE sport, Wenecja, @AMPER HURTOWNIA ART. ELEKTRYCZNYCH

Dziękujemy za zaufanie i wsparcie.