Rodzinny Dzień Sportu czyli 5-lecie UMKS Korab Łask

W dniu 27.08.2022 r. na obiektach CSIR w Łasku odbyło się 5 lecie Uczniowskiego Miejskiego Klubu Sportowego KORAB Łask.

Podczas obchodów odbył się III Turniej Interkontynentalny, tym razem na murawie swoje potyczki rozegrali zawodnicy z rocznika 2014. W turnieju brały udział takie drużyny, jak: Pogoń Zduńska Wola, Królewscy Złoczew, Włókniarz Pabianice, Tęcza Brodnia, Progres Zduńska Wola, Warta Sieradz, FA Bełchatów, GKS Widawa, Boruta Zgierz, KP Krążkowy, KAS Konstantynów Łódzki i oczywiście UMKS Korab Łask. Łącznie każda drużyna na boisku spędziła aż 120 min.

Oprócz turnieju wszyscy zawodnicy korabia mogli wziąć udział w Biegu Leśnym  pn.” Taka jest sportowa natura dzieci i młodzieży”. Bieg odbył się w kilku kategoriach wiekowych od 2011 do 2018. Przy tak wysokich temperaturach bieg okazał się bardzo wymagający, ale wszyscy zawodnicy ukończyli wyścig. Oczywiście każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz medal. Chwila przerwy i wróciliśmy z grami i zabawami. Slalom z piłką i strzał na bramkę to jest coś,co młodzi piłkarze lubią najbardziej. Za tak zacięte pojedynki nie mogło zabraknąć nagród w postaci pamiątkowych kubeczków.

Szybkie wejście pod kurtynę wodną i można szaleć dalej. Tor przeszkód, zamek czy ludzkie piłkarzyki, gdzie uczestnikami byli zarówno dzieci, jak i rodzice, przez cały dzień cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Jak na każdą imprezę przystało nie mogło zabraknąć stoiska cukierniczego, grilla oraz żurku. W cieniu koron drzew dzieci mogły zregenerować siły a rodzice mogli swobodnie porozmawiać. Mamy nadzieję, że każdy kto chciał spędzić z nami to sobotnie przedpołudnie znalazł coś dla siebie.

5 lat temu, kiedy powstał klub mówiono nam, że w Łasku nie ma dzieci. Okazało się, że mamy mnóstwo dzieci, fantastycznych rodziców oraz profesjonalnych trenerów.  Przez 5 lat dla zawodników utworzyliśmy całą ścieżkę rozwojową, rozpoczynasz, jako skrzat kończysz, jako senior.

Dziękujemy za pomoc przy organizacji wydarzenia: naszemu partnerowi Lasom Państwowym, Staroście Łaskiemu, UM Łask, Reklamie od A do Z, Rodzicom biorącym udział w wydarzeniu oraz wszystkim firmom, które przez wszystkie lata nas wspierały. W końcu razem tworzymy siłę UMKS Korab Łask.

                                                                                                                           ZARZĄD

                                                                                                                  UMKS Korab Łask