UMKS KORAB ŁASK:

Filip ADAMCZYK, Patryk KĘPNIAK (80’ Piotr KOZŁOWSKI), Dawid RÓŻYCKI, Przemysław SOBOLEWSKI (75’ Gracjan MICHALSKI), Paweł STRZESZEWSKI (65’ Maciej JAKUBCZAK), Jakub SĘCZKOWSKI © (70’ Damian KLOCEK), Rafał TRZEPAŁKOWSKI, Kamil MARIANOWSKI (75’ Adrian GAJEWCZYK), Dawid OLEJNIK, Damian KARBOWIAK, Damian SZEWŁOGA.

TRENER: Mariusz GAŁAJ

KIEROWNIK DRUŻYNY: Konrad KMIECIK

Na inaugurację sezonu 2022/23 w pierwszej kolejce Łódzkiej Klasy A Grupy III, UMKS Korab Łask udał się do Zygier na spotkanie z drużyną GKS Pisia Zygry . Jak wszyscy wiedzą murawa na boisku rywala nie jest delikatnie mówiąc w najlepszym stanie i niejednej drużynie i zawodnikowi gra w tych warunkach sprawiała problemy. Śmiało też można zaryzykować stwierdzenie ze jest to jedno z najgorzej utrzymanych jeśli nie najgorsze boisko w lidze. Rozegranie piłki na tak zniszczonej płycie boiska wymagało od zawodników bardzo dużo wysiłku i odrobiny czasu żeby się do niej przyzwyczaić. Zawodnikom UMKS Korab zajęło to 45 minut pierwszej połowy w której pomimo przewagi i stworzonych sytuacji bramkowych nie mogliśmy znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza gospodarzy.

Druga połowa to także zdecydowana dominacja drużyny UMKS-u i chyba zdecydowanie ciekawsza dla kibiców. Choćby na strzelone bramki które są solą każdego piłkarskiego widowiska. Przewagę nad drużyną gospodarzy potwierdzamy wreszcie zdobyciem gola numer jeden a jego strzelcem jest Przemysław SOBOLEWSKI w 51’ minucie (asysta OLEJNIK). Klika minut później prowadzenie naszej druzyny podwyższa na 0:2 Paweł Strzeszewski 59’ (asysta SOBOLEWSKI). Mecz nabiera coraz większego tempa, a gracze UMKS-u zaczynają się rozkręcać i coraz bardziej zagrażają bramce rywali. W 67’ Damian KARBOWIAK pokonuje po raz kolejny bramkarza Pisi i mamy już 0:3. Asyste przy tej bramce notuje Patryk Kepniak. Przewaga posiadania piłki wzrasta z minuty na minutę co potwierdza czwarty zdobyty gol. W 81 minucie bramkę dla naszej drużyny strzela wracający po kontuzji Damian KLOCEK (asysta RÓŻYCKI). Kropkę nad i dokłada w 85’ Maciej JAKÓBCZAK i kończymy spotkanie wysokim zwycięstwem wyjazdowym 0 -5W drugiej kolejce już w najbliższą sobotę spotkamy się z beniaminkiem Klasy A, drużyną LUKS Bałucz.Mecz rozegrany zostanie na boisku Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku .

Duże brawa dla całej drużyny i dla trenera Mariusza Gałaja za bardzo dobre wejście w sezon. Potwierdzają zdobyte dzisiaj pewne pierwsze punkty, a przede wszystkim wysoka skuteczność.

Wyniki pozostałych meczów pierwszej kolejki:

Victoria SzadekKKS WŁÓKNIARZ Konstantynów Łódzki 1-6

Pogoń Zduńska WolaKolejarz Łódź 2-2

MULKS ŁaskKKS Olimpia Zduńska Wola Karsznice 1-1

LUKS BałuczOrzeł Piątkowisko 2-8

KS ORZEŁ KazimierzPTC Pabianice 5-5

Przy okazji dziękujemy za wsparcie👍👍👍 naszym sponsorom, bo bez nich nie byłoby tych wyników, a są to:

Gmina ŁaskPowiat ŁaskiVILLAROBK BusinessAgaris, WASKÓR, MetalbudAlchem Bis – Łask, sklep remontowo-budowlanyMar&Wis – zabawki,CUK Ubezpieczenia ŁaskMedykErka sklep medyczny Polna 9, http://www.kilanczyk.pl/uiutz/index.html , UTRZYMANIE I URZĄDZANIE TERENÓW ZIELONYCH – A.KILAŃCZYK Elbud Leszek TadychSoligranoTravelshops Łask, Biuro Rachunkowe -Łask- Justyna Kacprzykowska, Lu-Parts części BMW Łask, ANTE, Wenecja, AMPER HURTOWNIA ART. ELEKTRYCZNYCH