Obóz Sportowy Licheń 2022

Jak niektórzy już zauważyli, śledząc naszego fanpage-a na facebooku lub instagramie, zawodnicy naszego klubu w dniach od 30 lipca do 6 sierpnia przebywali na obozie letnim.

Miejscem obozu wybrane zostało tym razem Wielkopolskie Centrum Konferencyjne, czyli czterogwiazdkowy hotel Atut w Licheniu Starym. W obozie wzięło udział 50 zawodników oraz 5 opiekunów. ( 16 zawodników z rocznika 2011, 18 zawodników z roczników 2012 i 13 oraz 16 reprezentujących drużynę z rocznika 2007).

Celem nadrzędnym obozu było doskonalenie i podnoszenie umiejętności piłkarskich zawodników. Każdego dnia trenerzy poszczególnych grup zaplanowali dwie jednostki treningowe lub w zamian test-mecze z drużynami przebywającymi w hotelu lub mające zorganizowane obozy w okolicznych ośrodkach. Rywalami naszych chłopców były m.in. drużyny Huragana Wołomin, Lublinianki Lublin, Olimpii Koło, Zjednoczeni Stryków, Concordia Piotrków Trybunalski, a mecze odbywały się na doskonale przygotowanych boiskach zarówno trawiastych, ale też i sztucznych. Jednakże treningi i piłka nożna to nie wszystko, co robili nasz zawodnicy na tym obozie. Jako że na obozach nie ma zaplanowanego czasu wolnego, chłopcy korzystali z basenu hotelowego, boiska do piłki plażowej, siłowni zarówno tej hotelowej, ale także z tej usytuowanej na powietrzu czy choćby sali do gry w kręgle.

W planach były też pobyty na plaży nad jeziorem Licheńskim, wycieczki po okolicy czy choćby zawody w bieganiu przełajowym po okolicznym lesie ale też chrzest obozowy dla najstarszych uczestników czyli zawodników z drużyny 2007.

Ważną rzeczą podczas tego tygodniowego pobytu była także nauka samodzielności, przebywania w towarzystwie rówieśników czy starszych kolegów, zawieranie nowych przyjaźni, nauka punktualności i organizacji własnego czasu czy choćby zarządzania kieszonkowym. Pewnym jest jedno, że czas na obozie spożytkowany został bardzo aktywnie. Mamy też nadzieje ze Wszyscy chłopcy wrócili do domów i rodziców zadowoleni a pobyt na obozie jako fajna przygodę zapamiętają do końca życia.