Zwycięstwo na zakończenie sezonu 2021/2022

VICTORIA SZADEK – UMKS KORAB ŁASK 2 – 5

0-1,18 min Jakub SĘCZKOWSKI,
0-2, 55 min Maciej JAKÓBCZAK,
0-3, 63 min Janek KARASIŃSKI,
0-4, 68 min Janek KARASIŃSKI,
0-5, 71 min Dawid OLEJNIK,
1-5, 77 min Szymon WOŹNIAK z karnego,
2-5, 89 min Arkadiusz ŁAGUNIAK.

UMKS KORAB ŁASK: Znojek (65’ Bucki) – Trzepałkowski, Dudziński, Kepniak, Nastarowicz – Duliniec (65’ Michalski), Marianowski, Karasiński, Olejnik – Sęczkowski, (59’ Gajewczyk), Jakóbczak (65’ Kaliszuk)

Trener: Wiesław Siębor

Zwycięstwem numer 15 zakończyli sezon zawodnicy UMKS Korab Łask, rozgrywki „ KEEZA Elite Łódź” A klasy (III grupa) i należy dodać ze jest to najlepszy wynik drużyny seniorów w 5-letniej historii istnienia klubu.

Tym razem wyższość naszej drużyny musiała uznać Victoria Szadek. Mecz rozgrywany był w Zduńskiej Woli na obiektach MOS-u bo tam swoje mecze rozgrywa drużyna z Szadku. Pojedynek Vice lidera z drużyną zajmującą 8 pozycję w tabeli przebiegał pod dyktando Korabia praktycznie przez 90 minut meczu. Bramkarza drużyny z Szadku po raz pierwszy pokonał w 18 minucie Jakub Sęczkowski, ale pomimo zdecydowanej przewagi wynik 0-1 nie uległ zmianie w kolejnych minutach pierwszej połowy. Stwarzamy sobie w niej, sporo dogodnych sytuacji strzeleckich, ale zawodziła skuteczność, lub też defensywa gospodarzy stawała na drodze naszym graczom. W kilku sytuacjach zabrakło też szczęścia i zimnej krwi. Obiektywnie twierdząc jednak, gole dla naszej drużyny to była tylko kwestia czasu. Potwierdziło to się w drugiej połowie. Już na jej początku wynik podwyższył Maciek Jakóbczak strzelając swojego siódmego gola w barwach UMKS-u. Bramka ta padła po indywidualnej akcji naszego napastnika, podczas której ograł On obrońców rywali oraz bramkarza drużyny z Szadku. Nie minęło kilka chwil i na listę strzelców po raz pierwszy w tym dniu wpisuje się nasz młodzieżowiec Janek Karasiński a za kilka minut zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu. Prowadzimy 0 – 4 i praktycznie losy tego meczu zostały przesądzone. Rywali dobija w 77 minucie ładnym strzałem w okienko Dawid Olejnik, przy którym, bramkarz Victorii, Przygocki Łukasz nie miał nic do powiedzenia. W 77 minucie jedna z nielicznych sytuacji bramkowych mają Szadkowianie i jednego z nich nieprzepisowo zatrzymuje nasz obrońca Tomek Dudziński. Sędzia wskazuje na „jedenastkę” a rzut karny na bramkę zamienia zawodnik z Szadku, Wożniak Szymon i mamy wynik 1-5. W końcówce meczu rywale zmniejszają jeszcze rozmiary porażki i Darka Buckiego strzałem po ziemi zza pola karnego po raz drugi w tym meczu pokonuje Arkadiusz Łaguniak. Jednak było to wszystko na co dziś było stać naszych rywali i zwycięstwo naszej drużyny stało się faktem, Za kilka chwil arbiter tego spotkania zagwizdał po raz ostatni w tym dniu i w sezonie 2021/22.

Na koniec podsumowanie tego meczu. Byliśmy dziś drużyną, która zdecydowanie górowała na boisku co potwierdza liczba goli po stronie UMKS-u i zdecydowanie więcej jakości w grze. Rywale dwa razy trafili do naszej bramki, ale były to raczej wypadkowe naszych błędów i chyba już brak koncentracji w końcówce spotkania i sezonu niż jakaś zdecydowana poprawa stylu gry. Tak jak napisane zostało wcześniej kończymy sezon zajmując drugie miejsce w stawce i jest to nasze najlepsze osiągnięcie za co składamy gratulacje zawodnikom, trenerom oraz pozostałym osobom które miały wkład w ten wynik.

Przed nami końcowe rozstrzygnięcia w niższych ligach i w klasach okręgowych, po których to będziemy wiedzieli zdecydowanie więcej na temat tego gdzie zagramy w sezonie 2022/23. Zwycięzcą rozgrywek o mistrzostwo łódzkiej klasy A gr. III została drużyna LKS Sazan Pęczniew. Gratulujemy również drużynie z Pęczniewa pierwszego miejsca.

Wyniki pozostałych meczów 22 kolejki:

KKS Olimpia Zduńska Wola KarsznicePTC Pabianice 0 -1,
GKS Pisia ZygryOrzeł Piątkowisko 2 – 5,
LKS Sazan PęczniewMulks Łask 4 – 1,
Rokita Rokitnica – KS ORZEŁ Kazimierz 0 – 3 (wo),
Pogoń Zduńska Wola II – KKS WŁÓKNIARZ Konstantynów Łódzki 1 – 2.

Przy okazji dziękujemy

za wsparcie naszym sponsorom bo bez nich nie byłoby tych wyników, a są to:

Gmina ŁaskPowiat łaskiVILLAROBK BusinessAgaris, @WASKÓR ŁASK, MetalbudMar&Wis – zabawkiCUK Ubezpieczenia ŁaskMedykErka, UTRZYMANIE I URZĄDZANIE TERENÓW ZIELONYCH – A.KILAŃCZYK http://www.kilanczyk.pl/uiutz/index.html ,UTRZYMANIE, Elbud Leszek TadychSoligranoTravelshops ŁaskBiuro Rachunkowe -Łask- Justyna KacprzykowskaLu-Parts części BMW ŁaskANTE sportWenecja, @Amper hurtownia art. elektrycznych, Alchem Bis – Łask, sklep remontowo-budowlanyAlchem Bis KolumnaHealth Farm – „ARTIS” Artur JANICKI.