Korab News – Ligowe zmagania Juniorów Korabia

Na siódmą kolejkę Sieradzkiej Grupy 6 Trampkarzy C1 nasza drużyna udała się do Błaszek. Gospodarzami sobotniego spotkania był LKS PIAST Błaszki. Nasz sobotni rywal przed tym spotkaniem zajmował szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów (3 zwycięstwa, 1 remis i 2 porażki). W rundzie wiosennej spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3 dla Korabia. Rozpoczynamy pierwszą połowę. Pierwsze minuty pokazały kto będzie dominował w tym spotkaniu. 90 sekunda meczu szybka akcja prawą stroną boiska i obejmujemy prowadzenie 0:1. Dwie minuty później prostopadłe podanie i podwyższamy wynik na 0:2. Szybkie przeniesienie gry na lewą stronę boiska i podwyższmy wynik do 0:3. Skuteczność imponująca, oby była utrzymana jak najdłużej. Kolejne minuty to gra do jednej bramki. Zawodnicy zwolnili tempo gry, obrona Piasta Błaszki coraz skuteczniej przeszkadza naszym napastnikom na dopracowanie jakiejkolwiek akcji. Gospodarze po błędzie naszych zawodników wyprowadzili dwie groźne kontry. Pogubiła się obrona Korabia, ale tym razem popisał się nasz bramkarz broniąc naszą drużynę przed utratą dwóch goli, zawodnik LKS PIAST Błaszki nie wykorzystał dwóch 100% akcji na zdobycie gola. Jak to mówią nie wykorzystane szanse się mszczą . W ostatnich 5 minutach strzelamy jeszcze dwie bramki, dominując przeciwnika. Pierwsze 45 minut za nami, schodzimy do szatni z wynikiem 0:5. Druga połowa zaczyna się od zimnego prysznica. Gospodarze piękną akcją prawą stroną boiska pokonują bramkarza Korabia. 1:5. Zimny prysznic okazał się skuteczną bronią na podwyższenie adrenaliny. Kolejne minuty to 99% dominacja naszej drużyny. Drużyna gospodarzy nie miała pomysłu na zatrzymanie naszych napastników, co przełożyło się na końcowy wynik spotkania 1:14. Podsumowując spotkanie należy przyznać, że gospodarze nie sprawili większego zagrożenia naszej drużynie, a bramkarz wykazał się bardzo dobra grą 1×1. W najbliższy weekend nasza drużyna uda się do m. Pajęczno gdzie zagramy z AP Zawisza Pajęczno

Kolejny mecz ligowy za naszymi zawodnikami z drużyny Orlików 2012. W czwartkowe popołudnie rozegraliśmy spotkanie z drużyną GKS Sędziejowice. Zawody w wykonaniu naszych graczy stały na bardzo dobrym poziomie i wszyscy zawodnicy pokazali, że z każdym treningiem czy meczem podnoszą swój poziom i umiejętności piłkarskie.Jak zawsze za grę i zaangażowanie chłopakom należą się duże brawa, podobnie jak dziewczynom i chłopcom z Sędziejowic za walkę do końca i rywalizację Fair Play.

ŻAK F1 – MECZ LIGOWY Z WIDAVIA WIDAWA sobotę 21 mają nasza drużyna żaków udała się na mecz ligowy do Widawy. W dzisiejszym meczu szanse gry dostali chłopcy którzy ostatnio mniej pojawiali się na boisku ale pokazali się z dobrej strony co jest dobrą prognozom na przyszłość. Najważniejszy jest rozwój na tym etapie. ,,Wynik ma być efektem a nie celem” Dziękujemy kolegom z Widawy za mecz i do zobaczenia w nowej rundzie po wakacjach. Następny mecz ligowy z Progresem Zduńska Wola rozegramy w niedzielę 29 maja 2022 roku o godz. 10.00 na Orliku w Łasku, ul. Szkolna.

Przy okazji dziękujemy

za wsparcie naszym sponsorom bo bez nich nie byłoby tych wyników, a są to:

Gmina ŁaskPowiat łaskiVILLAROBK BusinessAgaris, @WASKÓR ŁASK, MetalbudMar&Wis – zabawkiCUK Ubezpieczenia ŁaskMedykErka, UTRZYMANIE I URZĄDZANIE TERENÓW ZIELONYCH – A.KILAŃCZYK http://www.kilanczyk.pl/uiutz/index.html ,UTRZYMANIE, Elbud Leszek TadychSoligranoTravelshops ŁaskBiuro Rachunkowe -Łask- Justyna KacprzykowskaLu-Parts części BMW ŁaskANTE sportWenecja, @Amper hurtownia art. elektrycznych, Alchem Bis – Łask, sklep remontowo-budowlany, Alchem Bis Kolumna, Health Farm – “ARTIS” Artur JANICKI.