WEEKEND NA BOISKU – JUNIORZY UMKS KORAB ŁASK

ORLIK U-11

W dniu 14 maja 2022 o godz. 9.00 na boisku Orlik w Wieluniu drużyna Korabia Łask rocznik 2011 (trenerzy Tomasz MATYSIAK i Tomasz STASIAK) rozegrała mecz ligowy z zespołem WKS Siatkarz Wieluń.Mecz w wykonaniu naszych zawodników na dobrym poziomie choć nie obyło się bez błędów, które jak wiemy … były, są i będą. Chłopcy powoli rozumieją, że droga którą obrali trenerzy tak właśnie musi wyglądać – brak strefy komfortu. Zawodnicy wybiegali kolejny mecz pokazując swoje umiejętności techniczne oraz pomysł na grę “po ziemi”. Wychodzi to coraz lepiej ponieważ zawodnicy coraz bardziej odważnie realizują postawione zadania w budowaniu gry. Za grę a przede wszystkim zaangażowanie w sobotnim meczu wszystkim chłopcom należą się duże brawa a drużynie rywali za dobre spotkanie i rywalizację Fair Play. Na powrocie pyszne lody i uśmiech na twarzach. Najbliższy mecz ligowy drużyna rocznika 2011 rozegra w dniu 21 maja 2022 roku o godz. 13.30 w Sieradzu a przeciwnikiem Akademia Sportu.

ORLIK U-12

MECZ W KATEGORII ORLIK WARTA SIERADZ-UMKS KORAB ŁASK⚽️Nie próżnują zawodnicy UMKS Korab Łask z rocznika 2012 grający w kategorii Orlik E2. Tym razem sobotę udaliśmy się Sieradza na mecz z drużyną Klub Sportowy Warta Sieradz. Spotkanie stało na bardzo dobrym poziomie a zawodnicy zarówno gospodarzy jak też UMKS KORAB ŁASK pokazali że treningi nie idą na marne. Parady bramkarskie, gry 1×1, czy dobra gra obrońców to elementy, w których nasi gracze pokazali się z dobrej strony. Na uwagę i pochwałę zasługują też działania grupowe i zespołowe naszych chłopców, które w kolejnym z meczów wyglądają coraz lepiej. Doskonale w bramce spisywał się także nasz bramkarz, który z kilku groźnych sytuacji gospodarzy wychodził obronną ręką. Za grę a przede wszystkim zaangażowanie w sobotnim meczu wszystkim chłopcom należą się duże brawa a drużynie rywali za dobre spotkanie i rywalizację Fair Play.

TRAMPKARZ U-15

Kolejne zwycięstwo naszych Trampkarzy U-15

W spotkaniu 6 kolejki Ligi Trampkarzy na boisku MOSiR w Łasku zawodnicy UMKS Korab Łask rozegrali zaległe spotkanie z LKS Victoria Szadek.

W rundzie wiosennej drużynę Victorii Szadek 2007 wzmocniło kilku dobrych zawodników z Pisi Zygry, każdy się zastanawiał jak się potoczy mecz. W poprzednich zmaganiach ligowych drużyna Victorii nigdy nie stworzyła realnego zagrożenia by nasz zespół przegrał jakikolwiek mecz ligowy. Pierwsza połowa sprawdzanie co potrafi nowo uformowana drużyna. Powoli po nitce aż do kłębka. 30 minut spotkania bezbramkowo. Obrona Korabia nie pozwalała na precyzyjne wykończenie jakiejkolwiek akcji przeprowadzanej przez przeciwnika. Bramkarz UMKS-u nie miał za wiele pracy lecz dwie sytuacje wybronił dzięki dobremu ustawieniu.

Przechodzimy do defensywy, koniec sprawdzania i cackania się z przeciwnikiem. Szybka akcja prawą stroną i bardzo mocnym strzałem, obijając obrońcę Victorii (gol samobójczy) obejmujemy prowadzenie 1:0. Szybkie tempo gry oraz mądre pomysły na rozegranie piłki, to wszystko wpłynęła na dobrą grę. Po trzech minutach podwyższamy wynik na 2:0. Trenerzy z UMKS Korab Łask cierpliwie przyglądali się zmaganiom swoich podopiecznych, wiedząc, że mecz układa się po ich myśli. Kończymy pierwszą połowę, z boku widać, że trenerzy Victorii podbudowują zespół na drugą połowę wspierają zawodników i udzielają jak najlepszych wskazówek by podbudować zespół.

Druga połowa to już zdecydowana przewaga gospodarzy czyli drużyny  Trampkarzy UMKS-u i chyba zdecydowanie ciekawsza. Pierwsza szybka akcja drugiej połowy i mamy 3:0. Kolejna szybka wymiana piłki i mamy 4:0. Zawodnicy Victorii Szadek bez pomysłu na dalszą grę ale się nie poddają i walczą do końca. Zawodnicy którzy wsparli drużynę LKS-u nawołują wszystkich do walki. Kolejna dobra akcja błąd w obronie faul przed linią pola karnego. Takich sytuacji, aż żal nie wykorzystać Rzut wolny i mamy 5:0. Rozluźnienie błąd naszej obrony i Victoria bardzo silnym strzałem z za poza pola karnego pokonuje naszego bramkarza 5:1. Zawodnicy Viktorii Szadek podbudowani do dalszej walki. Dwie minuty później podcinamy skrzydła przeciwnikowi i minuta po minucie strzelamy dwa gole 7:1. Kończymy spotkanie . Dziękujemy Zawodnikom Victorii Szadek za walkę i dobre spotkanie.

Przy okazji dziękujemy za wsparcie👍👍👍 naszym sponsorom, bo bez nich nie byłoby tych wyników, a są to:

Gmina Łask, Powiat Łaski, VILLAROBK Business, Agaris, WASKÓR, Metalbud, Alchem Bis – Łask, sklep remontowo-budowlany, Mar&Wis – zabawki,CUK Ubezpieczenia Łask, MedykErka sklep medyczny Polna 9, http://www.kilanczyk.pl/uiutz/index.html , UTRZYMANIE I URZĄDZANIE TERENÓW ZIELONYCH – A.KILAŃCZYK Elbud Leszek Tadych, Soligrano, Travelshops Łask, Biuro Rachunkowe -Łask- Justyna Kacprzykowska, Lu-Parts części BMW Łask, ANTE, Wenecja, AMPER HURTOWNIA ART. ELEKTRYCZNYCH

Dziękujemy za zaufanie i wsparcie.