SIEDEM MECZY RUNDY WIOSENNEJ ZA NAMI

UMKS KORAB ŁASK – LKS ORZEŁ PIĄTKOWISKO

3 – 0 (0-0)

47 min Maciej JAKÓBCZAK,

59 min Jakub SĘCZKOWSKI,

61 min Dawid GAMOŃ

SKŁAD UMKS KORAB ŁASK

Jakub SĘCZKOWSKI (C) (65′), Cezary ZNOJEK, Mateusz NASTAROWICZ (70′), Rafał TRZEPAŁKOWSKI, Piotr KOZŁOWSKI, Patryk KĘPNIAK (80′), Gracjan MICHALSKI, Damian KARBOWIAK (67′), Jan KARASIŃSKI (70′), Dawid GAMOŃ (67′), Maciej JAKÓBCZAK (80′)

REZERWOWI:

Dawid OLEJNIK (65′), Tomasz JATCZAK (67′), Kamil MARIANOWSKI (67′), Bartosz NEBELSKI (70′), Jakub CZAPSKI (70′), Krystian KLEWIN (80′), Tomasz WITCZAK (80′)

ŻÓŁTE KARTKI:

Jakub CZAPSKI (65′)

TRENER:

Wiesław SIĘBOR, Tomasz KARASIŃSKI

ASYSTENT TRENERA:

Paweł STRZESZEWSKI

Osiemnasta kolejka łódzkiej „ KEEZA Elite Łódź” A klasy (III grupa) za nami. Rywalem naszej drużyny w tej kolejce był LKS Orzeł Piątkowisko. Pierwsza połowa to dość wyrównane spotkanie. Obie drużyny rozpoczęły mecz spokojnie, zachowawczo, testując siebie nawzajem, zarówno jedna jak i druga drużyna mogła pokusić się o strzelenie goli.  Kończymy pierwszą połowę bez strzelonego gola. Jakie decyzje zapadły w szatni?

Druga połowa to już widoczna przewaga gospodarzy. To, czego nie wykorzystaliśmy w pierwszych 45 minutach nadrabiamy właśnie w drugiej połowie. Zaledwie po 60 sekundach jej trwania szansę na prowadzenie miał Jan KARASIŃSKI.

47 minuta Maciej JAKÓBCZAK (asysta Jakub SĘCZKOWSKI) pokonuje bramkarza Orła Piątkowisko i obejmujemy prowadzenie 1:0.

Gra nabiera rozpędu i jest zdecydowanie ciekawsza dla kibiców, tak jak lubimy. Klika minut później prowadzenie naszego zespołu podwyższa na 2:0 Jakub SĘCZKOWSKI (asysta Damian KARBOWIAK) Porównując pierwszego i drugiego gola to prawie identyczne rozegranie piłki.

61 minuta meczu dochodzi do zderzenia w polu karnym obrońcy i bramkarza Orła Piątkowisko, dobrze wyłapana piłka odskakuje na 14 metr, brak komunikacji pomiędzy obrońcą i bramkarzem wykorzystuje Dawid GAMOŃ i podwyższa wynik na 3:0.

Po zdobyciu trzeciego gola trener wprowadza pierwsze zmiany. To już kolejny mecz gdzie w ostatnich 20 minutach na boisku w jednym czasie gra nawet trzech młodzieżowców. Podsumowując spotkanie, należy przyznać, że lepszą grą pokazał się Korab Łask. Po obejrzeniu całej video relacji, posiadanie piłki w głównej mierze było po stronie UMKS-u, aż 59%.  Po 18 kolejkach zajmujemy trzecią pozycję tracąc do lidera Sazana Pęczniew 10 pkt i do Vice lidera KS ORZEŁ Kazimierz 3 pkt (Orzeł Kazimierz ma rozegranych 19 meczy). Na zakończenie 18 kolejki po meczu wywiadu udzielili Trener Wiesław SIĘBOR oraz Patryk KĘPNIAK

Wyniki pozostałych meczów osiemnastej kolejki:

Pogoń Zduńska Wola – Rokita Rokitnica 3-0 (wr)

LKS Sazan PęczniewGKS Pisia Zygry 11-0

PTC PabianiceMulks Łask 3:0

Victoria SzadekKKS WŁÓKNIARZ Konstantynów Łódzki 3:2

KKS Olimpia Zduńska Wola KarszniceKS ORZEŁ Kazimierz 0:2

W  sobotnie popołudnie 21.05.2022 o godz. 16:00 nasza drużyna uda się do KS ORZEŁ Kazimierz , naszą drużynę czeka nie lada wyzwanie. Zapraszamy wszystkich kibiców na sobotni mecz KS ORZEŁ Kazimierz vs UMKS Korab Łask.

Przy okazji dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom bo bez nich nie byłoby tych wyników, a są to:

Gmina Łask, Powiat Łaski, VILLARO, BK Business, Agaris, WASKÓR, Metalbud, Mar&Wis – zabawki, CUK Ubezpieczenia Łask, MedykErka, http://www.kilanczyk.pl/uiutz/index.html , UTRZYMANIE I URZĄDZANIE TERENÓW ZIELONYCH – A.KILAŃCZYK, Elbud Leszek Tadych, Soligrano, Travelshops Łask, Biuro Rachunkowe -Łask- Justyna Kacprzykowska, Lu-Parts części BMW Łask, ANTE, Wenecja, @AMPER HURTOWNIA ART. ELEKTRYCZNYCH, ALCHEM-BIS.

Dziękujemy za zaufanie i wsparcie.