DERBY ŁASKU W KORABIA BLASKU

KORAB LEPSZY W A-KLASOWYCH DERBACH ŁASKU

UMKS KORAB ŁASK – Mulks Łask 3 – 1 (2-1)

4 min Maciej JAKÓBCZAK (k) 1-0

41 min Jakub BANASZCZYK 1-1,

45 min Piotr KOZŁOWSKI 2-1,

71 min Gracjan MICHALSKI 3-1

UMKS KORAB ŁASK: Cezary ZNOJEK 👐, Piotr KOZŁOWSKI (84’), Rafał TRZEPAŁKOWSKI, Mateusz NASTAROWICZ (80’), Tomasz DUDZIŃSKI, Jakub SĘCZKOWSKI (84’), Damian KARBOWIAK (65’), Patryk KĘPNIAK, Dawid GAMOŃ (56’), Maciej JAKÓBCZAK (71’), Jan KARASIŃSKI (80’).

REZERWOWI: Dawid OLEJNIK (71’), Bartosz NEBELSKI (84’), Tomasz JATCZAK (56’), Sławomir DULNIEC (80’), Gracjan MICHALSKI (65’), Jakub CZAPSKI (80’), Adrian GAJEWCZYK (84’).

TRENER: Wiesław SIĘBOR

MULKS ŁASK: Jakub GOŁĘBIOWSKI 👐, Dominik BRAJTENBACH, Dominik RADUCH (83’), Hubert GROMADZKI, Jakub BANASZCZYKI, Krzysztof KANIOS (82’), Mateusz BANASZCZYK (60’), Mateusz ANTONIAK, Maciej CIUŁA, Damian KAROLAK (89’), Maciej MISZCZAK.

REZERWOWI: Michał CIUŁA (60’), Maciej SKOWROŃSKI (89’), Robert WOŹNIAK, Michał JASIŃSKI (83’), Tomasz STRUJ (82’), Marcin CIUŁA.

TRENER: Grzegorz STOLAREK

Od kilku dni piłkarski Łask żył i mówił o meczu derbowym na szczeblu łódzkiej „Keeza Elite” A klasy, który zaplanowany został na sobotnie popołudnie na godzinę 15.00. Obie drużyny do tego spotkania przystąpiły w optymalnych składach, a patrząc na ostatnie wyniki zarówno jednych, jak i drugich, można było spodziewać się dobrego pojedynku piłkarskiego. Licznie zgromadzona publiczność, piękna słoneczna pogoda i dobre warunki na murawie to chyba wymarzone warunki do gry w takim meczu. Drużynę gości i gospodarzy na płytę boiska wprowadzili najmłodsi juniorzy Korabia, dla których było to bardzo wielkie wyróżnienie i przeżycie.Pierwsza połowa to dość spokojne spotkanie, niestojące jednak na wysokim poziomie. Nawet rzut karny i szybko zdobyta bramka na 1-0 dla UMKS Korab przez Macieja JAKÓBCZAKA nie poderwała do bardziej zdecydowanych ataków graczy gości i gospodarzy. Zarówno jedna, jak i druga drużyna nie stwarzały sobie za dużo sytuacji w pierwszych minutach meczu a gra toczyła się przeważnie w środku pola. Zawodnicy UMKS przeważali, ale przez dłuższy okres nie potrafili udokumentować swojej przewagi podwyższeniem wyniku. Dopiero w ostatnich 5 minutach zawodnicy obu zespołów rozkręcili się i poderwali do ataków. W 41 minucie przy linii bocznej faulowany zostaje jeden z zawodników MULKSU, a dobre dośrodkowanie na gola, strzałem głową zamienił obrońca gości, Jakub BANASZCZYK. Radość rywali z wyrównania nie trwała jednak długo. W ostatniej minucie pierwszej połowy pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Piotrek KOZŁOWSKI i do szatni schodzimy prowadząc 2-1.

Druga połowa to również przewaga UMKS-u Korab. Rywale coraz rzadziej gościli na naszej połowie, a nasza drużyna kontrolowała grę, konstruując coraz groźniejsze ataki. W kilku z nich brakowało czasami skuteczności, w kilku precyzji, a niektóre przerywane były w defensywie przez zawodników z MULKS. Nie zawsze robili to jednak zgodnie z przepisami i w 65 minucie otrzymujemy rzut wolny na 30 metrze przed bramką rywali. Do piłki podchodzi wracający po kontuzji Gracjan MICHALSKI i nie za silnym ale precyzyjnym strzałem zaskakuje bramkarza MULKS-u Jakuba GOŁĘBIOWSKIEGO ustalający tym strzałem wynik meczu na 3-1.

Podsumowując mecz trzeba przyznać, że to Korab był drużyną lepszą i zasłużenie dopisał na swoje konto kolejne trzy punkty. Rywalom zabrakło zdecydowanie atutów, szczególnie w grze ofensywnej, a jeden gol to zdecydowanie za mało żeby chociaż zremisować w tym pojedynku. Miłą niespodziankę ufundowali sponsorzy spotkania dla kibiców. Podczas meczu rozdaliśmy ponad 130 losów. W przerwie spotkania rozlosowane zostało ponad 14 atrakcyjnych upominków, które trafiły na ręce fanów i kibiców piłki nożnej. Sponsorami nagród byli:Kultowy Browar Staropolski, VILLARO, BK Business, UMKS KORAB ŁASK.

Po ostatnich meczach szesnastej kolejki ligowej wracamy na pozycję wicelidera (35 punktów). Na prowadzeniu zespół Sazan Pęczniew, który zgromadził na koncie 45 punktów, na trzecim Orzeł Kazimierz. Nasz rywal po 16 kolejce zajmuje 10 pozycję w stawce 14 zespołów z dorobkiem 20 punktów.

Kolejny mecz UMKS Korab zagra w Konstantynowie z Włókniarzem.

Wyniki pozostałych meczów 16 kolejki:

PTC Pabianice – Pisia Zygry 5-0,

LKS Sazan Pęczniew – Rokita Rokitnica (wo) 3-0,

Orzeł Kazimierz – Orzeł Piątkowisko 2-3,

Victoria Szadek – Pogoń II Zduńska Wola 3-1,

Olimpia Karsznice – Włókniarz Konstantynów Łódzki 1-4.

Przy okazji dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom bo bez nich nie byłoby tych wyników, a są to:

Gmina Łask, Powiat łaski, VILLARO, BK Business, Agaris, @WASKÓR ŁASK, Metalbud, Mar&Wis – zabawki, CUK Ubezpieczenia Łask, MedykErka, UTRZYMANIE I URZĄDZANIE TERENÓW ZIELONYCH – A.KILAŃCZYK http://www.kilanczyk.pl/uiutz/index.html ,UTRZYMANIE, Elbud Leszek Tadych, Soligrano, Travelshops Łask, Biuro Rachunkowe -Łask- Justyna Kacprzykowska, Lu-Parts części BMW Łask, ANTE sport, Wenecja, @Amper hurtownia art. elektrycznych.

Dziękujemy za zaufanie i wsparcie.

http://www.kilanczyk.pl/uiutz/index.html