ZAPRASZAMY NA DERBY ŁASKU…

Przed nami piąta wiosenna kolejka łódzkiej klasy A gr III.

Tym razem będzie to kolejka wyjątkowa, bo na łaskim CSiR odbędą się A-klasowe derby Łasku. UMKS Korab Łask podejmował będzie w roli gospodarza MULKS Łask.

Nasi sobotni rywale wiosna radzą sobie wyjątkowo dobrze w porównaniu z jesienią. W czterech meczach rundy rewanżowej zdobyli 9 punktów pokonując drużyny z Konstantynowa, Orła Piątkowisko oraz Olimpię Karsznice. Jedną porażkę MULKS Łask  zanotował w 14-tej kolejce przegrywając w Kazimierzu z Orłem 6-1.

Podobnie wystartowała nasza drużyna. Trzy zwycięstwa i porażka to wiosenny bilans seniorów UMKS Korab. Wiosna pokonaliśmy drużyny PTC Pabianice, Pisie Zygry, a także trzy punkty otrzymaliśmy walkowerem. W ostatniej kolejce drużyna Korabia przegrała w wyjazdowym meczu z rezerwami Pogoni Zduńska Wola 1-0.

Sobotnie derby to już czwarte starcie drużyn UMKS Korab Łask oraz MULKSU Łask. W dotychczasowych pojedynkach tych drużyn dwa razy górą byli nasi zawodnicy (0-3, 1-1 w rundzie 2021/22) i w rundzie jesiennej sezonu 2021/22 zwyciężyliśmy MULKS aż 0-5.

Sobotnie starcie zapowiada się wiec bardzo interesująco i jak to bywa w derbach każdy wynik jest możliwy. Liczymy jednak ze drużyna UMKS Korab podtrzyma dobra passe w meczach derbowych i po raz trzeci zwycięży w tych pojedynkach.

Zapraszamy wszystkich fanów piłki nożnej, kibiców oraz przyjaciół UMKS KORAB Łask do wspólnego kibicowania.

UWAGA !!!

Przed wejściem na stadion CSiR od ul. Armii Krajowej każdy kibic otrzyma kartę – los uprawniający do wzięcia udziału w losowaniu nagród ufundowanych przez sponsorów UMKS KORAB Łask.

 VILLAROBK Business,

Browar Staropolski Zduńska Wola