Weekend na sportowo…

Weekend w Klubie UMKS Korab Łask rozpoczął się od piątkowego popołudnia. Drużyna Korabia rocznik 2011 (trener Tomasz STASIAK) udała się do m. Sieradz gdzie rozegrała mecz ligowy z zespołem Warty Sieradz. Mecz, o którym trzeba szybko zapomnieć i zacząć pracować mocniej i ambitniej. Warto jednak dodać, że część drużyny ponownie „wybiegała” mecz. Niestety w dalszym ciągu niektórzy zawodnicy tracą koncentracje w wyniku czego dochodzi do błędów (jeszcze długo będą nam towarzyszyć lecz trzeba z nich wyciągać wnioski) ale to też element, nad którym popracujemy. W kadrze naszego zespołu zagrało dwóch wyróżniających się zawodników z rocznika 2012, tj. Adam KACAŁA i Kuba STEFANIAK, którzy pokazali się z dobrej strony. Najbliższy mecz ligowy drużyna rocznika 2011 rozegra w dniu 7 maja 2022 roku o godz. 10.00 na boisku Orlik w Karsznicach, ul. Okrzei 3 z drużyną Progresu Karsznice.

Sobotni poranek rozpoczyna drużyna rocznika 2012 i 2013 (trener Krzysztof NAGRODZKI, Paweł STRZESZEWSKI). Drużyna udała się na mecz ligowy do Widawy a ich rywalem była drużyna GKS Widawa Widawa. Nasi chłopcy wypadli w nim bardzo dobrze i zasłużyli na duże brawa. Nie uniknęliśmy błędów w naszej grze, ale mamy świadomość, że są one naturalne na tym etapie szkolenia. Cieszy fakt, że po raz kolejny gramy do końca i realizujemy cele i zadania postawione przez sztab szkoleniowy podczas treningów. Trzy jednostki treningowe tygodniowo dają możliwość na dobre i coraz lepsze przygotowania do spotkań ligowych.

Żaki najmłodsza drużyna Korabia (trener Wojciech WATAŁA, Dawid RÓŻYCKI), która rozpoczyna swoje pierwsze zmagania w lidze. W sobotnie przedpołudnie rozegrała kolejne spotkanie, tym razem przeciwnikiem była drużyna Progres Zduńska Wola. Na tym etapie rozgrywania pierwszych spotkań ligowych, najważniejsza jest dobra zabawa oraz zakorzenienie pasji do sportu w sercach naszych młodych adeptów piłki nożnej.

Trzeci mecz ligowy w rundzie wiosennej rozegrali nasi Trampkarze C1. W niedzielne popołudnie Korab Łask rocznik 2007-2009 (trener Dominik GROMADA) na meczu wyjazdowym zmierzył się z drużyną LKS Kalinowa. Z przyczyn niezależnych od nas nasza drużyna pojechała do Kalinowej w okrojonym składzie dwunastu zawodników. Pomimo braku trzech podstawowych zawodników drużyna z LKS-u nie stworzyła większego zagrożenia. Korabiaki realizowali wszystkie zadania wypracowane na treningach. Treningi cztery razy w tygodniu dają możliwość spokojnego przygotowania do meczy ligowych. Dziękujemy za walkę i zaangażowanie. LKS Kalinowa jest drużyną, która gra pierwszy rok w lidze lecz z każdym meczem nabiera doświadczenia a tym samym poprawia funkcjonowanie kolejnych elementów, jednak przyznać należy, że dużo pracy i potu jeszcze przed nimi. Brawa dla zawodników i trenerów za zaangażowanie i grę.

Na medale zasłużyli również chłopcy, którzy w niedzielne przedpołudnie wzięli udział w biegu z okazji 600-lecia miasta Łask. Bieg zorganizowała Gmina Łask.

Jakby tego było mało, naszych zawodników można spotkać podczas uprawiania innych dyscyplin sportowych. Mikołaj, reprezentujący klub MUKS Wodnik ŁASK, brał udział w zawodach pływackich w których zajął bardzo dobre miejsca i uzyskał doskonałe wyniki, Aleksander nasz znakomity szachista startował w kolejnym turnieju szachowym, również jak na swój wiek i umiejętności zdobył wysokie miejsce. Jednym z rywali naszego 10-latka był 35-letni doświadczony szachista, w tym spotkaniu nasz Olek po przez zdobyte doświadczenie, treningi i pasję do szachów doprowadził do pata w piłkarskim znaczeniu do remisu. Aleksander uczęszcza do Klubu Szachowego przy Łaskim Domu Kultury. Brawa dla chłopaków. Jesteśmy z Was dumni.

Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom bo bez nich nie byłoby tych wyników, a są to:

Gmina Łask,
Powiat Łaski,

VILLARO,

BK Business,

Agaris,

WASKÓR,

Metalbud,

Mar&Wis – zabawki,

CUK Ubezpieczenia Łask,

MedykErka,

http://www.kilanczyk.pl/uiutz/index.html ,
UTRZYMANIE
 I URZĄDZANIE TERENÓW ZIELONYCH – A.KILAŃCZYK

Elbud Leszek Tadych,

Soligrano,

Travelshops Łask,

Biuro Rachunkowe -Łask- Justyna Kacprzykowska,

Lu-Parts części BMW Łask,

ANTE,

Wenecja,

@AMPER HURTOWNIA ART. ELEKTRYCZNYCH

Dziękujemy za zaufanie i wsparcie.