Trzy punkty na inauguracje rundy wiosennej dla Korabia…

UMKS KORAB ŁASK – PTC PABIANICE 2 – 1 (0-0)

gol 57 min Damian KARBOWIAK

gol 61 min Maciej JAKÓBCZAK

gol 75 min PTC Pabianice

UMKS KORAB ŁASK: Klewin – Kozłowski (8’ Skowronek), Olejnik, Dudziński, Nastarowicz, Sztankiewicz (67’Gajewczyk), Marianowski, Kępniak, Gamoń Dawid, Jakóbczak (78’Morawski),

Trenerzy: Paweł Strzeszewski, Wiesław Siębor

Pierwszą kolejkę rundy jesiennej rozegrali w ostatni sierpniowy weekend gracze łódzkiej „ KEEZA Elite Łódź” A klasy (III grupa). Rywalem na rozpoczęcie rundy wiosennej była drużyna @PTC Pabanice. Pierwsza połowa to dość wyrównane spotkanie, ale też niestojące na wysokim poziomie. Zarówno jedna, jak i druga drużyna  nie stworzyły sobie za dużo sytuacji pod bramka rywala a gra toczyła się przeważnie w środku pola. Graczom obu zespołów nie pomagało też dość grząskie boisko, które utrudniało konstruowanie groźnych i szybkich ataków.

Druga połowa to już lekka przewaga gospodarzy, czyli drużyny UMKS-u i chyba zdecydowanie ciekawsza dla kibiców choćby ze względu na strzelone bramki. Presing, który założyła drużyna po wyjściu z szatni na drugą polowe dał oczekiwane przez trenera efekty a gra stała się bardziej ciekawsza. Potwierdzeniem tego była bramka którą ładnym strzałem zdobył w 57 minucie meczu @Damian Karbowiak. Kilka minut później, prowadzenie w tym meczu podwyższamy na 2-0. Precyzyjnym strzałem z bliska pokonuje bramkarza PTC pozyskany do drużyny przed rundą i dobrze znany łaskim kibicom piłki nożnej, Maciek Jakóbczak. Jedynego gola dla gości zdobył w 75 minucie pomocnik drużyny gości, strzałem zza pola karnego. Na nasze szczęście to wszystko na co było stać tego dnia naszych rywali.

Po dwunastu  kolejkach ligowych zajmujemy trzecią pozycje w tabeli. Na prowadzeniu zespół Sazan Pęczniew drugie miejsce zajmuje Olimpia Karsznice.

Za tydzień UMKS Korab pauzuje z powodu wycofania się drużyny Rokity z rozgrywek.

Wyniki pozostałych meczów drugiej kolejki:

Włókniarz Konstantynów – MULKS Łask 0-1,

KKS Olimpia Zduńska Wola KarszniceRokita Rokitnica 3-0 vo,

KS ORZEŁ KazimierzPisia Zygry 3-0,

Orzeł PiątkowiskoPogoń II Zduńska Wola 4-1,

LKS Sazan PęczniewVictoria Szadek 2-0.

Razem tworzymy przyszłość

UMKS KORAB ŁASK .