Sobotnie popołudnie nie dla Korabiaków…

Korab Łask na własnym boisku uległ Pogoni Zduńska Wola. W sobotnie popołudnie 11.09.2021 UMKS Korab Łask na własnym boisku uległ drużynie gości MGUKS Pogoń Zduńska Wola 1:2 i trzy punkty wędrują na konto gości. Przypomnijmy, iż w rundzie jesiennej 2020 mecz zakończył się remisem 1:1, na wiosnę Korab pokonuje 3:0. Co się teraz stało?

Zawodnicy trenera Wiesława Siębora i Jakuba Bednarka przegrywają pierwsze spotkanie w tym sezonie z Pogonią Zduńska Wola. Od pierwszych minut spotkania inicjatywę posiadania piłki na boisku przyjmują goście umiejętnie kontrują każde próby rozegrania piłki w naszym zespole. Mecz nabiera tempa, coraz więcej agresywnej gry dla uspokojenia spotkania sędzia pokazuje pierwsza żółtą kartkę dla naszego zawodnika . Pod koniec pierwszej połowy nie wykorzystujemy dwóch dogodnych sytuacji i pierwsza połowa kończy się wynikiem 0:0. Wracamy na murawę zawodnicy Pogoni wszelkimi sposobami próbują przebić się przez naszą obronę. Pierwsze minuty drugiej połowy i zawodnik Pogoni z rzutu wolnego pokonuje naszego bramkarza i pierwsza stracona bramka. Nerwy, nerwy i jeszcze raz nerwy, faul na zawodniku Pogoni i sędzia dyktuje rzut karny, Pogoń prowadzi 0:2. Czas mija u zawodników widać zdenerwowanie z braku koncepcji na dzisiejsze spotkanie.  Nasi zawodnicy, są coraz bardziej zrezygnowani i popełniają kolejne błędy. Druga żółta kartka nie pozwala na agresywną walkę.  Wszystkie akcję wypracowane przez zawodników są przerywane w środkowej części boiska lub na linii obrony. 75 minuta Tomasz Jatczak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderza głową i mamy 1:2. I z takim wynikiem kończymy spotkanie z Pogonią Zduńska Wola. Mamy tydzień do przygotowania się do kolejnego spotkania, należy wyciągnąć wnioski z popełnianych błędów i je naprawić. Zapraszamy w niedzielę 19.09.2021 r. godz. 11:00 CSiR Łask na derby Łasku. Kto wygra to spotkanie ?. MULKS ŁASK & KORAB ŁASK