Nowy partner UMKS Korab-Łask…

Zawodniku, trenerze, kibicu. Sport a więc i piłka nożna to treningi, mecze czy przygotowania do sezonu. Wszystko to składa się na dużą intensywność ruchu i wysiłku fizycznego. Niestety też związane to jest z możliwością doznania kontuzji i urazów.

Wysokie tempo gry, częsta zmiana kierunku poruszania się, narastające zmęczenie i kontakt z przeciwnikiem stanowią wysokie ryzyko wystąpienia urazu. Nie ma sposobu by w stu procentach zabezpieczyć się przed kontuzją, ale można w znacznym stopniu obniżyć szanse jej wystąpienia.

O to co radzą naszym zawodnikom eksperci z firmy MedykErka czyli partnera naszego klubu:

-ćwicz siłowo – trening siłowy jest dla piłkarzy doskonałym narzędziem do zapobiegania kontuzjom. Pomaga wzmacniać newralgiczne obszary z punktu widzenia częstości występowania urazów u piłkarzy tj. mięśnie przywodzicieli czy dwugłowe uda, zapewniając im odpowiednią siłę i elastyczność. Dobrze zaplanowany trening siłowy wpłynie na zachowanie równowagi mięśniowej pomiędzy poszczególnymi partiami ciała.-zadbaj o właściwą rozgrzewkę

– skorzystaj z protokołu R.A.M.P Raise -podniesienie temperatury ciała- 3-5 minut truchtu Activate – wzmocnienie kluczowych dla treningu partii mięśni – tu fajnie sprawdzają się taśmy mini-band do uruchomienia mięśni pośladkowych np. w marszu bokiem z taśmą nad kolanami. Warto ich użyć również do wzmocnienia mięśni obręczy barkowej i tułowia. Mobilise – poprawa mobilności stawów i elastyczności mięśni – idealnie pasuję tutaj stretching dynamiczny. Performance – pobudzenie psychoruchowe mające na celu przygotowanie twojego układu nerwowego do wysiłku na wysokich obrotach.

– zadbaj o właściwą regeneracje – zapewnij sobie 7-8 godzin nieprzerwanego snu. Pamiętaj o systematycznym spożywaniu posiłków zapewniających wszystkie składniki odżywcze tj. węglowodany, białka, tłuszcze. Do każdego posiłku miej porcję świeżych warzyw. Uzupełniaj wodę w każdym możliwym momencie.

Jak napisaliśmy wyżej nie ma sposobu żeby kontuzje wyeliminować całkowicie. W przypadku gdy już będziecie musieli zmagać się z urazami i kontuzjami zapraszamy do skorzystania z porad ekspertów i produktów polecanych przez firmę MedykErka. https://www.medykerka.eu/