Korab – Łask nie zwalnia tempa…

Sparingi, test-mecze, turnieje! Drużyny UMKS-u nie zwalniają tempa! Kolejny weekend nie próżnowali gracze łaskiego Korabia. Weekendowe granie rozpoczęli w piątek zawodnicy rocznika 2012/13 którzy zagrali bardzo pożyteczny, emocjonujący i ciekawy mecz sparingowy z drużyną z Kolumny – Akademia Piłki Nożnej “Funinio” Kolumna. Dużo bramek, walki i emocji to coś co charakteryzuje rozgrywki w Żaku, Orliku czy Młodziku. I o to w tym wszystkim chodzi! Radość z gry, zabawa i rozwój a także przyjazna atmosfera to coś, co powinno być najważniejsze w tego rodzaju spotkaniach! Ważny test mecz zagrali gracze którzy za chwile będą reprezentować nasz klub w II lidze wojewódzkiej. Mowa oczywiście o roczniku 2007 który w sobotnie przedpołudnie rozegrał sparing w Zduńskiej Woli z bardzo wymagającym rywalem jaki bez wątpienia była drużyna MKS Zduńska Wola. Więcej szczegółów o tym meczu wkrótce.Aż do Częstochowy uda się jutro zespół z rocznika 2010 który otrzymał zaproszenie do udziału w turnieju „@Skra Cup 2021”. Rywalami naszej drużyny będą tam m.i. gospodarze KS Skra Częstochowa, Drukarz Warszawa, Pogoń Zduńska Wola czy Akademia Młodych Mistrzów RAPID Wodzisław Śląski. Także jutro kolejne mecze zagrają najmłodsi adepci futbolu w UMKS-ie. Drużyna 2014/15 trenerów Wojtka Watały i Dawida Różyckiego udaje się do Łodzi aby szlifować swoje umiejętności piłkarskie z drużyną @Talent Łódź.