Turniej “Widzew Cup”

UMKS Korab Łask na turnieju “Widzew Cup” w Łodzi.Kolejny turniej za nami i kolejne cenne doświadczenia. Tym razem w Łodzi drużyna UMKS Korab z rocznika 2012 wzięła udział organizowanym przez łódzki klub turnieju. W zawodach które odbyły się w hali MOSiR Łódź przy ulicy Skorupki wzięło udział osiem zespołów a grano systemem, każdy z każdym.

Rywalami naszych małych zawodników w niedzielne popołudnie były drużyny: Klub Sportowy Warta Sieradz, MUKS Włókniarz Pabianice, MGUKS “Pogoń Zduńska Wola”, @Bałucka Akademia Futbolu, Brazilian Soccer Schools Łódź, Star Starachowice oraz drużyna gospodarzy RTS Widzew Łódź Młody Widzew.

Mecze były bardzo wyrównane i w każdym z siedmiu spotkań nasi mali zawodnicy dali z siebie wszystko. Najważniejsze ze mogliśmy skonfrontować swoje umiejętności na tle silnych rywali i i spędzić sporo czasu na boisku. Zawodnicy naszej drużyny zaprezentowali się w turnieju z dobrej strony a przede wszystkim widać było duże zaangażowanie i chęć do gry. Nie obyło się także bez błędów, które zdarzają się w każdym meczu. Teraz czas na ich poprawę i jeszcze bardziej efektywną pracę na treningach. Z niecierpliwością także czekamy na kolejne turnieje i spotkania.5. Turniej Widzew Cup ma charakter towarzyski, tj. nie spisujemy wyników, nie tworzymy tabel i nigdzie ich nie publikujemy. Liczy się tylko dobra zabawa i rozwój poprzez grę. – tak dokładnie brzmiał 5-ty punkt komunikatu organizacyjnego turnieju i myślę ze to co w nim było najważniejsze czyli zabawa i rozwój małych zawodników zdecydowanie dziś było stawiane na pierwszym miejscu.Dziękujemy organizatorom drużynie Młody Widzew za zaproszenie. UMKS Korab reprezentowali dzisiaj w turnieju: Aleksandra Szymczak, Aleksander Przybylski, Alan Komuński, Tymon Szweryn, Tymon Sosnowski, Jakub Bogucki, Mikołaj Mencel, Adam Kacała oraz Walerianowicz Krzysztof. Drużynę prowadzili trenerzy Krzysztof i Paweł.

Autor: Kris