Awans do II ligi wojewódzkiej

W minioną niedzielę tj. 22 listopada na boisku CSIR w Łasku odbył się drugi mecz barażowy pomiędzy trampkarzami z rocznika 2007/2008 Uczniowskiego Miejskiego Klubu Sportowego Korab Łask a Astry Zduny.Spotkanie dostarczyło wielu emocji, ale nie ma się co dziwić, w końcu był to mecz o awans do II ligi wojewódzkiej.Pierwsza połowa spotkania bardzo wyrównana, zawodnicy obydwu drużyn pokazali, że zasłużyli na bycie liderami w swoich okręgach. Po 40 min. morderczej walki mamy remis 2:2.Druga połowa to wyraźna przewaga zespołu z Łasku. Raz za razem dochodzili po składnych akcjach do sytuacji strzeleckich, chociaż przeciwnicy również nie odpuszczali. Kluczem do sukcesu było lepsze przygotowanie kondycyjne korabiaków oraz mądra gra w ofensywie i defensywie. Mecz zakończył się wynikiem 5:2.Było to 11 z rzędu zwycięstwo UMKS Korab Łask a satysfakcji i radości z awansu do II ligi nie było końca.

Bramki strzelili:- Filip Staniucha, Szymon Drewnowski, Damian Bugała x2, Bartosz Rozwalak.

Jak każda drużyna ma swoje wzloty i upadki, sukcesy i porażki lecz dzięki ciężkiej pracy, cierpliwości oraz mądrej grze zawodników oraz trenerów możemy obserwować stabilizację zespołu a tym samym sukces.