KKS Włókniarz Konstantynów – UMKS Korab Łask 2 -3.

Włókniarz – Korab 2 – 3 (1-1)UMKS Korab: Daniel Zielonka –Marcin Bęben (69 min Rafał Kucharski), Kacper Torchalski, Bartosz Nebelski, Damian KlocekKuba Bednarek, Krystian Sztankiewicz, Borys Karaś, Sławomir Duliniec (78 min Dawid Sęcio) – Kuba Sęczkowski (83 min @Sebastian Roźniakowski), Tomasz Jatczak.

Bramki ⚽ 1-0,10 min Adrian Brzeziński, ⚽ 1-1, 20 min Borys Karaś, ⚽ 2-1, 61 min Radosław Rozwora (k), ⚽ 2-2, 82 min Rafał Kucharski, ⚽ 2-3, 91 min Tomasz Jatczak. Kartki: 🔶Sztankiewicz, Duliniec, Nebelski, Bęben, Siębor (Korab) – Wlazło, Rozwora, Skorupa, (Włókniarz).

Pierwsze punkty zdobyli nasi zawodnicy w ligowym spotkaniu w łódzkiej klasie A, (III grupa) . W drugiej kolejce UMKS Korab udał się do Konstantynowa Łódzkiego na mecz z tamtejszym Włókniarzem. Spotkanie zostało zaplanowane w dość nietypowym terminie bo, w piątek o godzinie 20, przy sztucznym oświetleniu. Pierwsza połowa rozpoczyna się od ataków gospodarzy co zostało udokumentowane zdobyciem gola. Adrian Brzeziński wykorzystał błąd naszych obrońców oraz bramkarza dając prowadzenie swojej drużynie. Po tym golu mecz się wyrównał, a za chwilę wynik. Piłkę na 20 metrze od bramki otrzymuje Borys Karaś i precyzyjnym strzałem w lewy róg bramki pokonuje bramkarza gospodarzy. Pierwsza połowa to wyrównane spotkanie w którym, zarówno Korab i gospodarze mieli okazje do zdobycia bramki. Kibice zgromadzeni na stadionie w Konstantynowie obejrzeli sporo walki, dobrych sytuacji podbramkowych, a także kilka żółtych kartek co potwierdza ze zawodnicy dawali z siebie wszystko w tym meczu. Pomimo tego jednak wynik nie zmienia się i pierwsza połowa kończy się remisem. Warto zaznaczyć, że w 38 minucie rzut karny obronił nasz bramkarz Daniel Zielonka. Drugie 45 minut to obraz gry podobny do tego z pierwszej odsłony meczu. Obie drużyny walczą o zwycięstwo i trzy punkty w tym spotkaniu. W 61 minucie bliżsi tego są gospodarze. W pole karne wbiega napastnik KKS-u, Daniel Zielonka, reaguje z opóźnieniem na akcję i fauluje w szesnastce zawodnika Włókniarza. Sędzia zawodów Jan Kluska wskazuje na “jedenastkę” a rzut karny na bramkę zamienia Radosław Rozwera. Stracony gol nie podłamuje naszych graczy a wprost przeciwnie. UMKS zaczyna atakować coraz groźniej bramkę Włókniarza. Miejscowi zaś zaczynają grać na utrzymanie wyniku sporadycznie wyprowadzając ataki. Niestety dla miejscowych, skutkiem asekuracyjnej gry jest strata bramki w 82 minucie. Gola dla UMKS Korab dającego wyrównanie zdobywa Rafał Kucharski. Kolejne minuty to wciąż ataki naszej drużyny. Decydujący gol pada w doliczonym czasie gry. Doskonałe prostopadłe podanie otrzymuje Tomasz Jatczak, wbiega w pole karne i mocnym strzałem po ziemi w długi róg pokonuje bramkarza Włókniarza, Błażeja Koźbę. Podsumowując spotkanie, trzeba przyznać ze był to w miarę wyrównany mecz w którym chyba decydującym faktem mającym wpływ na wynik było to że to nasi gracze zachowali więcej sił na końcówkę meczu. Są to tez pierwsze punkty, jakie zdobywamy w debiucie w klasie A. Gratulujemy naszym zawodnikom woli walki i ambicji do ostatnich minut meczu a rywalom życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach. Natomiast my myślimy już o kolejnym pojedynku, w którym rywalem UMKS Korab będzie drużyna GKS Sędziejowice. Mecz ten zaplanowany jest na sobotę o godzinie 15.00 na łaskim Centrum Sportu i Rekreacji. Zapraszamy.

Autor: Kris