PIERWSZE SPOTKANIE W A KLASIE – nieudana inauguracja ligowa.

UMKS Korab Łask – Iskra Dobroń 0 – 4 (0-3)

UMKS Korab: Cezary Znojek (46′ Daniel Zielonka) – Krystian Sztankiewicz (81′ Rafał Morawski), Jakub Bednarek, Kacper Torchalski, Damian Klocek – Tomasz Jatczak, Borys Karaś (53′ Sławomir Duliniec), Damian Karbowiak (46′ Marcin Bęben), Dawid Sęcio (53′ Krzysztof Opyd) – Jakub Sęczkowski, Rafał Kucharski (60′ Bartosz Nebelski). 0-1, 6 min Łukasz Biskupski 0-2, 38 min Patryk Olszewski 0-3, 45 min Łukasz Kacprzyk 0-4, 55 min Łukasz Biskupski Żółte kartki: Znojek, Jadczak, Klocek (Korab) – Wojtunik (Iskra)

Nie udała się inauguracja ligowa drużynie UMKS Korab Łask. W rozegranym w sobotę, 15 sierpnia meczu pierwszej kolejki łódzkiej klasy A (grupa III) ulegliśmy drużynie Iskry Dobroń aż 0-4. Już w pierwsze minuty spotkania nie ułożyły się po naszej myśli. Zawodnik Iskry bardzo ładnym strzałem pokonał w 6 minucie spotkania Cezarego Znojka. Trzeba przyznać ze nasz golkiper nie miał nic do powiedzenia przy strzale Łukasza Biskupskiego i goście szybko wyszli na prowadzenie. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga gości, potwierdzona kolejnymi golami. W 38 minucie gol z kontry Patryka Olszewskiego i do szatni w 45 Kacprzyka. Drużyna Korabia miała również sytuacje w pierwszej połowie na zdobycie gola, jednak skuteczność nie była dziś naszą silną stroną i w kilku sytuacjach zabrakło odrobiną szczęścia. Druga połowa to szereg zmian personalnych jak i w ustawieniu, mających na celu odwrócenia losów meczu. Niestety w 55 minucie strzelec pierwszej bramki Biskupski zdobywa drugiego swojego gola a czwartego dla gości i było już pewne że o punkty w tym meczu będzie bardzo ciężko. Pomimo straty czwartej bramki walczymy do końca jednak nie udaje się nam zdobyć choćby honorowego gola. Mecz kończy się wynikiem 0-4 i to drużyna z Dobronia dopisała w środowym spotkaniu na swoim koncie 3 punkty. Podsumowując mecz trzeba oddać drużynie Iskry to że byli lepsi na boisku. W grze rywali widać było, doświadczenie ligowe, przetrenowane schematy i przede wszystkim skuteczność w sytuacjach pod bramką. Walczymy jednak dalej i mamy nadzieję ze pierwsze punkty ligowe wywalczymy już w kolejnym spotkaniu. Naszym rywalem w drugiej kolejce będzie drużyna KKS WŁÓKNIARZ Konstantynów Łódzki. Spotkanie zostanie rozegrane w nietypowym terminie bo w piątek (21.08) o godzinie 20.00 na sztucznym boisku w Konstantynowie Łódzkim.