A Klasa – 2020/2021

Nowe grupy i podziały terytorialne ŁZPN w klasie A. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami oraz przewidywaniami Łódzki Związek Piłki Nożnej dokonał nowego podziału grup w klasie A. Do tej pory organizatorami tych rozgrywek były sieradzki OZPN, skierniewicki OZPN oraz związek z Piotrkowa Trybunalskiego. Zmiany te wprowadzone są przede wszystkim w celu ograniczenia dalekich wyjazdów. Powodowały one duże obciążenia finansowe klubowych budżetów i był to najważniejszy argument dla tej reorganizacji. Docelowo klasa A ma liczyć 9 grup, w których zagra od 12 do 16 zespołów. Drużyna UMKS Korab Łask trafiła do grupy 6 a rywalami naszej drużyny będą niżej wymienione drużyny. Najdłuższa odległość, jaką przyjdzie pokonać graczom Korabia to wyjazd do Pęczniewa gdzie swoje mecze rozgrywa drużyna Sazan. Odległość to około 42 km. Pozostałe drużyny i miejsca rozgrywania meczów ligowych to już zdecydowanie bliższe odległości. Poniżej przedstawiamy pełną listę rywali naszej drużyny oraz wynik osiągnięty w zakończonym sezonie 2019/2020. Grupa VI to, Mulks Łask (poprzednio Sieradz klasa A, gr II, miejsce -15, 9 pkt, bilans 2-3-10) UMKS KORAB ŁASK 2017 (beniaminek, poprzednio Sieradz kl. B, gr III, miejsce -1, 21 pkt, bilans 7-0-0) Rokita Rokitnica (poprzednio Sieradz, klasa A, gr II, miejsce w tabeli -8, pkt 23, bilans 7-2-6) Jutrzenka Bychlew FC (poprzednio Łódź, klasa A, gr I, miejsce w tabeli -10, 13 pkt, bilans 4-1-8) Włókniarz Pabianice II (poprzednio Łódź, klasa A, gr I, miejsce w tabeli -9, 13 pkt, bilans 4-1-8) Orzeł Piątkowisko (poprzednio Łódź, klasa A, gr I, miejsce w tabeli -8, 15 pkt, bilans 5-0-8) Iskra Dobroń (poprzednio Łódź, klasa A, gr I, miejsce w tabeli -3, 30 pkt, bilans 10-0-3) KKS Olimpia Zduńska Wola Karsznice (poprzednio Sieradz, klasa A, gr II, miejsce -13, pkt 14, bilans 3-5-7) Pogoń Zduńska Wola II (poprzednio Sieradz, klasa A, gr II, miejsce -5, pkt 24, bilans 8-0-7) LZS Rębieskie (poprzednio Sieradz, klasa A, gr II, miejsce -11, pkt 16, bilans 5-1-9) KKS WŁÓKNIARZ Konstantynów Łódzki (poprzednio Łódź, klasa A, gr I, miejsce w tabeli -12, 11 pkt, bilans 3-2-8)KS ORZEŁ Kazimierz (poprzednio Łódź, klasa A, gr I, miejsce w tabeli -5, 23 pkt, bilans 7-2-4) GKS Pisia Zygry (poprzednio Sieradz, klasa A, gr II, miejsce -9, pkt 19, bilans 6-1-8) LKS Sazan Pęczniew (poprzednio Łódź, klasa A, gr III, miejsce – 2, 27 pkt, bilans 9-0-4).