Szybka piłka 11 pytań do…

Czy w wymarzonym aucie wystarczy hamulec, kierownica i przyśpieszenie? “Touch Me” czyli pani z plakatu nad łóżkiem braci 🙂 a także co ma wspólnego matematyka z piłką nożną czyli o prawie które mówi “kto zawsze biegnie po piłkę…” Weekend tuż, tuż, wiec pora na kolejną lekturę z cyklu trenerzy UMKS Korab Łask.

📅 Kiedy i dlaczego dołączyłeś do Korabia jako trener:

Do Korabia dołączyłem w sierpniu 2019r.

Wcześniej trenowałem w Pogoń Zduńska Wola rocznik 2011, będąc asystentem trenera Pawła Oluszczyka. Zaraz po ukończeniu kursu UEFA trener Paweł Oluszczyk zaproponował mi abym pomógł mu poprowadzić drużynę. To właśnie dzięki niemu dane mi było zaistnieć w piłce dziecięcej. Wprowadzał mnie w ten świat ucząc wielu rzeczy i to pod jego skrzydłami stawiałem pierwsze kroki jako trener, za co jestem mu bardzo wdzięczny bo dużo mnie nauczył. Po roku pracy w Zduńskiej Woli otrzymałem propozycję objęcia drużyny dziecięcej Korabia Łask rocznik 2010.

Dlaczego akurat ja?

Do dziś nie wiem. Według informacji moja praca była dość bacznie obserwowana przez Zarząd Korabia a trener Tomek Stasiak stwierdził, że wpisał w Google „trener dla Korabia” i wyskoczyło mu moje nazwisko. Niemniej jednak to była dla mnie ogromna nobilitacja. Aby móc się dalej rozwijać jako Trener postanowiłem przyjąć propozycję. I oto jestem w Korabiu z czego jestem bardzo zadowolony.

⚽️ Grupa, którą prowadzę obecnie:

Korab Łask rocznik 2010.

🏆 Kluby w których pracowałeś lub grałeś wcześniej:

GKS Zygry, LKS Tymienice, trenowałem w Pogoń Zduńska Wola, UKS Olimpijczyk obecnie również prowadzę treningi AP Progres Zygry.

Ulubione ustawienie:

3-5-2 🥅🥅

Ulubiony piłkarz:

Zawsze z przyjemnością obserwowałem grę Ronaldinho, dla mnie osobiście fenomenalny piłkarz.

👨‍💼 Ulubiony trener:

Jurgen Klopp – głównie za to że zawsze jest sobą, w każdym klubie w którym trenuje z drużyny tworzy monolit, a atmosfera jest najważniejsza.

🌎Ulubiony klub zagraniczny:

Może zadziwię, ale nie mam ulubionego klubu. Kibicuję drużynom które grają miły i atrakcyjny dla oka futbol.

Hobby (poza piłką nożną):

Jak był czas to czytanie książek, czytanie i jeszcze raz czytanie.

📺 Jaki jest twój ulubiony film/serial:

Wiele jest ciekawych filmów oraz seriali które obejrzałem. Nie potrafię wskazać, jednakże m.in. interesujące dla mnie najbardziej są ekranizacje przeczytanych książek i filmy oparte na faktach.

🍗Ulubiona potrawa:

Wszystko co ma ziemniaki, mięso, makaron i nie jest ZUPĄ, no chyba że zupa zawiera wszystkie co najmniej dwa wymienione wcześniej składniki.

📖📚Ostatnio przeczytana książka:

„Pięć lat kacetu” Stanisława Grzesiuka, rewelacyjna i wciągająca lektura, oraz troszkę mniej wciągająca ale również ciekawa to „Tatuażysta z Auschwitz” autorstwa Heather Morris.

🏎🚘Jakie było twoje pierwsze auto, a jakie jest wymarzone?

Pierwszym moim pojazdem był Opel Astra 1,6 Kat – prawo jazdy zrobiłem dość późno bo dopiero w wieku 23 lat. Nie mam wymarzonego auta, może dlatego że nie jestem fanem motoryzacji, co może niektórych zadziwić ponieważ kilkanaście lat spędziłem pracując w autoryzowanych serwisach samochodowych takich marek jak Audi, Fiat, Skoda i nie byłem tam zatrudniony jako pracownik gospodarczy 🙂 Samochód dla mnie musi mieć przyśpieszenie, musi skręcać oraz hamować.Po krótkim namyśle – jednak jest jeden warunek, krytyczny zresztą, musi być ładniejszy od Fiata Multipli.

🏖🏜🏝Twoje wymarzone miejsce na urlop?

Przede wszystkim spokojne bez dużych skupisk ludzkich. Nie jestem wymagający, to jest jedyny warunek. Zresztą nie jest ważne gdzie się spędza urlop, ważne za to jest z kim.

⭐️Czyj plakat miałeś nad łóżkiem gdy byłeś małym chłopcem?

No i tu nie wiem co napisać, bo jedyny jaki pamiętam to plakat Samanthy Fox. Mam dwóch starszych braci, może dlatego był zawieszony na ścianie. Będąc od nich młodszym o 8 i 6 lat nie bardzo zdawałem sobie sprawy dlaczego tam wisi. Z perspektywy czasu nie dziwi mnie to 🙂.

👁⚽️Najbardziej pamiętny mecz, jaki widziałeś?

Zdecydowanie Legia vs Widzew z 1997roku.

🇬🇧Do youspeak English?

I speak a little but not too quickly…

⬇️W szkole najgorzej szło ci z…?

Przedmioty ścisłe, nienawidziłem tego z tego względu że jestem humanistą. Wolę pisać niż rozwiązywać równania różniczkowe. Pamiętam prawo Pascala ale tylko to z boiska 😛

👆💪W szkole najlepszy byłeś z…?

W szkole podstawowej żaden przedmiot nie sprawiał mi większych problemów, może dlatego że do niej chodziłem regularnie. Natomiast w szkole średniej najlepszy w całej klasie byłem w chodzeniu na wagary… 😁

🎼🎧Bardziej Zenek Martyniuk czy KęKę?

Na co dzień zdecydowanie Kękę – uwielbiam. Na weselach jednak bezapelacyjnie króluje Zenek Martyniuk.

👩‍🦳👩Blondynki czy brunetki?

Nie ma znaczenia, liczy się charakter i wnętrze oraz to co kobieta sobą reprezentuje.

🤼‍♂️Kogo z trenerów lub działaczy Korabia wysłałbyś do…MMA?

Oczywiście Kuba Bednarek, słusznego wzrostu, dobrze zbudowany. Jak najbardziej się nadaje.

👨‍🎓🤯… Jeden z dziesięciu?

Po krótkim namyśle – Tomek Szatkowski, wydaje się być najbardziej wyga dany.

🍴🥣…Masterchef’a?

Zdecydowanie Krzysiek Nagrodzki, mówił że ma działkę i jak postawi domek letni to nas zaprosi na grilla. Niech się trochę podszkoli.

❓😎…Agenta?

Tylko jedna osoba mi przychodzi na myśl, jest nią Tomek Stasiak z oczywistych względów 😉.

❓❗️Co zmieniłbyś w klubie w którym pracujesz?

Nic, jest dobrze, rzekłbym nawet że bardzo dobrze. Wszystko zmierza w odpowiednim kierunku.