AWANS – KORAB ŁASK W “A” KLASIE

Na długo zapamiętają kibice, zawodnicy i działacze piłki nożnej rok 2020 nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Niestety nie jest to pozytywny akcent i wiadomo oczywiście z jakiego powodu. Ale o tym napisano już bardzo wiele. Żeby nie było tylko negatywnie i ciągle mało optymistycznie mamy też dla naszych kibiców dobrą informację. Większość z Was się pewnie domyśla i orientuje ze po dwóch latach istnienia zapisaliśmy w kartach historii klubu pierwszy awans. To, co nie udało się w sezonie 2018/2019 zrobiliśmy w obecnym. Mimo ze sezon trwał tylko pół rundy to już jesienią było pewne z jesteśmy faworytem do awansu. Jak wiadomo obecny sezon jest już zakończony i zaliczono wyniki z jesieni. Wielokrotnie też przedstawialiśmy tabelę po rundzie jesiennej wiec ograniczymy się tylko do wyników naszej drużyny.

UKMS Korab Łask w sieradzkiej klasie B grupy III rozegrał siedem spotkań zdobywając komplet 21 punktów. Już nad drugą drużyną równie będącą na miejscu awansowym mieliśmy siedem punktów przewagi. Nad trzecią aż dziesięć. Bilans bramkowy 32-4.

Awans do klasy A klasy wywalczyli: Bednarek Jakub, Dobroszek Mateusz, Dudziński Tomasz, Duliniec Sławomir, Gliński Mateusz, Jóźwiak Daniel, Jóźwiak Piotr, Borys Karaś, Kendziak Mateusz, Klocek Damian, Kmiecik Konrad, Kot Mateusz, Kucharski Rafał, Marczewski Mateusz, Michalski Gracjan, Milcz Mateusz, Morawski Rafał, Nagrodzki Krzysztof, Nebelski Bartosz, Pabisiak Mateusz, Peflik Dawid, Prus Marcin, Roksela Damian, Sęcio Dawid, Sęczkowski Jakub, Siniarski Piotr, Stępień Sebastian, Trzciński Bartłomiej, Wożniak Marcin, Znojek Cezary. Trenerzy Wiesław Siębor oraz Jakub Bednarek.

To trzydziestoosobowa kadra drużyny, która była zgłoszona do rozgrywek klasy B. Każdy z tych zawodników dołożył mniejszą lub większą cegiełkę do tego historycznego awansu. Przed nami kolejne wyzwanie, czyli rywalizacja w sieradzkiej klasie A. Drużyna od dwóch tygodni przygotowuje się do kolejnego sezonu. Mamy nadzieję ze będzie inny niż ten poprzedni. Jak w takich przypadkach często bywa na pewno czekają nas zmiany kadrowe. To już pewne, ale nie jest to czas na szersze informacje na ten temat, w obecnej chwili. Tak jak jest napisane wyżej sezon będzie na pewno inny choćby w związku z większą ilością drużyn jaka występuje w tej klasie rozgrywkowej. Niewątpliwie będzie ekscytujący choćby z powodu derbów, jakie czekają kibiców łaskiej piłki nożnej. Z drużyną MULKS Łask czy też zespołem Rokita Rokitnica, które występują właśnie w klasie A.

Pisząc o tym sukcesie sportowym nie sposób nie wspomnieć o tych którzy wspierali nasz klub w walce o awans. Są to przede wszystkim kibice drużyna oraz szerokie grono sponsorów. A byli to: Producent zdrowej żywności Firma Soligrano, Dostawca internetu Firma DerNet, Firma Elbud, Producent ekskluzywnej odzieży męskiej Firma Villaro by MMER, Firma BKbusiness, Agencja ubezpieczeniowa Open Brokers, Firma Stec, Firma Jarmet, Salon mody Teresa Kopias, Firma LuParts sprzedająca cześci do pojazdów, Firma Marwis, Firma Niko, Biuro rachunkowe Pani Justyny  Kacprzykowskiej, Hurtownia elektryczna Amper, Firma Classictech, Firma DP Trans, Firma Toole, Selgros, a także Gmina Łask oraz Powiat Łaski.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i pomoc w minionym sezonie i zapraszamy na nasze mecze.

Partnerem technicznym klubu jest firma Zina Sport

https://www.facebook.com/zina.football/