Podsumowanie rundy jesiennej…

Podsumowanie rundy jesiennej 2022

Rozgrywki ligowe dawno już za nami. Zawodnicy po okresie roztrenowania udali się na zasłużony odpoczynek, a my postanowiliśmy jeszcze raz zajrzeć w statystyki ligowe jesieni i podsumować rundę w wykonaniu naszych Seniorów.

Jakie było to pół sezonu? Sprawdźmy.

Jak wiemy, przed rozpoczęciem rozgrywek nastąpiło kilka zmian w drużynie, a ta najistotniejsza to zmiana trenera. Wiesława Siębora zastąpił na tym stanowisku Mariusz Gałaj. Do drużyny doszło też kilku nowych zawodników, o których napiszemy poniżej. Po raz kolejny sezon rozpoczęliśmy w III grupie łódzkiej klasy A, w której do grona naszych największych rywali do zajęcia czołowych miejsc zaliczano Orła Kazimierz, Olimpię Karsznice, do której dołączyło kilku doświadczonych zawodników, lidera rozgrywek drużynę z Piątkowiska czy choćby młody zespół rezerw Pogoni Zduńska Wola. Warto zaznaczyć i chyba się z tym zgodzić że jest to naprawdę jedna z mocniejszych grup łódzkiej klasy A.

Od rundy jesiennej do drużyny seniorów dołączyli: Damian Szewłoga (KS Warta Sieradz) oraz Filip Adamczyk i Dawid Różycki (obaj Tęcza Brodnia), Adam Dobrowolski, Przemysław Sobolewski (Termy Uniejów) i były to w większości bardzo dobre ruchy kadrowe.

Najlepszy to zdecydowanie pozyskanie Przemka Sobolewskiego z drużyny Termy Uniejów, strzelca 14 goli dla naszej drużyny jesienią czy choćby młodzieżowca Damiana Szewłogi. Na plus zaliczyć można występy Dawida Różyckiego (5 asyst) coraz pewniejszą gra drugiego młodzieżowca Kamila Marianowskiego (rocznik 2006). Bardzo dobrze spisywali się w bramce nasi bramkarze Czarek Znojek oraz Filip Adamczyk a przed każdym z meczów trener miał olbrzymi ból głowy, na którego z nich postawić w danym dniu.

W drużynie debiut zaliczył także zawodnik drużyny juniorów młodszych Wiktor Kowalczyk, a treningi z pierwszą drużyną UMKS-u zaliczyło jeszcze kilku zawodników z rocznika 2007 prowadzonego przez trenera Patryka Niciaka. Nas cieszą właśnie najbardziej takie informacje, ponieważ jedną z idei naszego klubu jest to, żeby w drużynie grało jak najwięcej wychowanków klubu i zawodników z Łasku.

Najważniejsze wydarzenia rundy na plus:

Systematyczne podnoszenie jakości drużyny co potwierdza najlepsze  miejsce w lidze od początku istnienia klubu,

14 bramek Przemka Sobolewskiego,

debiut Kamila Kowalczyka wychowanka klubu,

zdecydowane zwycięstwo 6-0 w derbach Łasku z drużyną MULKSU i bardzo dobre mecze i pewne zwycięstwa z drużynami Pogoni II w Zduńskiej Woli 0-2, Kolejarza Łódź 0-4 w Łodzi, czy pewne 4-1 z drużyną z Karsznic.

Najmniej straconych bramek w lidze.

Cyferka „zero” w rubryce porażki.

Na minus:

Zdecydowanie w pamięci pozostają stracone punkty na boisku lidera, bo przecież jeszcze w 90 minucie prowadziliśmy tam 1-3 a mimo to gospodarze zdołali doprowadzili do remisu.

Lekka „zadyszka” w trzeciej czwartej i piątej kolejce gdzie przydarzyły nam się trzy remisy,

czy też strata dwóch punktów w meczu z Victorią Szadek na własnym obiekcie,
w meczu w którym zdecydowanie byliśmy stawiani w roli faworyta.

W jedenastu meczach jesieni w drużynie zagrało 23 zawodników i byli to:

Adamczyk Filip (B), Dobrowolski Adam, Dudziński Tomasz, Jakubczak Maciej, Gajewczyk Adrian, Jatczak Tomasz, Karbowiak Damian, Kępniak Patryk, Klocek Damian, Kowalczyk Wiktor, Kozłowski Piotr, Marianowski Kamil, Michalski Gracian, Nebelski Bartosz, Olejnik Dawid, Różycki Dawid, Sęczkowski Jakub, Sobolewski Przemysław, Strzeszewski Paweł, Szewłoga Damian, Trzepałkowski Rafał, Witczak Tomasz, Znojek Cezary (B).

UMKS Korab Łask:

Miejsce w tabeli: 2

Zdobyte punkty: 25 (najwięcej 26 Piątkowisko, najmniej Pisia Zygry – 0 )

Zwycięstwa: 7 (najwięcej zwycięstw 8 Piątkowisko, najmniej Pisia – 0)

Remisy: 4 (najwięcej w lidze)

Porażki: 0 (jako jedyna drużyna w lidze nie zanotowaliśmy porażki)

Bramki zdobyte: 33 (najwięcej 35 Piątkowisko, najmniej Pisia – 4)

Bramki stracone: 9 (najmniej w lidze)

Mecze domowe:

Zwycięstwa: 3

Remisy: 2

Porażki: 0

Bramki zdobyte: 15

Bramki stracone: 4

Mecze wyjazdowe:

Zwycięstwa: 4

Remisy: 2

Porażki: 0

Bramki zdobyte: 18

Bramki stracone: 5

Najwyższe zwycięstwo w roli gospodarza:

UMKS Korab Łask – MULKS Łask 6:0

UMKS Korab Łask – Olimpia Karsznice 4:1

W meczach wyjazdowych:

Pisia Zygry – UMKS Korab Łask 0:5

Kolejarz Łódź – UMKS Korab Łask 1:4

Najwyższa porażka w roli gospodarza:

Brak

W meczach wyjazdowych:

Brak

Gole:

Przemysław Sobolewski – 14, Damian Karbowiak  – 4, Maciej Jakóbczak  – 3, Jakub Sęczkowski  – 2, Piotr Kozłowski – 2, Paweł Strzeszewski – 2, Adrian Gajewczyk – 2, Damian Klocek – 1, Patryk Kępniak – 1, Dawid Olejnik – 1, Gracjan Michalski – 1

Asysty:

Dawid Różycki – 5, Przemysław Sobolewski – 5, Jakub Sęczkowski  – 3, Maciej Jakóbczak  – 3, Adrian Gajewczyk – 3, Damian Karbowiak  – 3, Damian Szewłoga  – 2, Patryk Kępniak – 2, Dawid Olejnik – 1, Paweł Strzeszewski – 1, Piotr Kozłowski – 1, Gracjan Michalski – 1

Hattrick w meczu…

Najwięcej minut na boisku:

Przemysław Sobolewski – 949 minuty

Jakub Sęczkowski – 892 minuty

Rafał Trzepałkowski – 887 minuty

Damian Szewłoga – 843 minuty

Najstarszy zawodnik:

Tomasz Witczak  (urodzony w roku 1979)

Najmłodszy zawodnik:

Wiktor Kowalczyk (urodzony 21.06.2007)

Najwięcej żółtych kartek:

Rafał Trzepałkowski – 4

Dawid Różycki – 2