Wygrana UMKS-u Korab Łask z rezerwami Pogoni.

Wygrana UMKS-u Korab Łask z rezerwami Pogoni.

Pogoń Zduńska Wola II – UMKS Korab Łask 0 : 2 (0:2)

0 – 1 , 18 min Przemysław Sobolewski,

0 – 2, 26 min Przemysław Sobolewski.

Żółte kartki:

Marianowski, Znojek (Korab) Piotrowski (Pogoń).

UMKS Korab Łask: Cezary Znojek – Damian Szewłoga (68’ Dawid Olejnik), Tomasz Dudziński, Rafał Trzepałkowski, Piotr Kozłowski – Kamil Marianowski, Patryk Kępniak (87’ Adam Dobrowolski), Karbowiak Damian, Przemysław Sobolewski – Jakub Sęczkowski (78’ Gracjan Michalski), Maciej Jakóbczak (89’ Adrian Gajewczyk).

Na ławce pozostali: Filip Adamczyk

Trener: Mariusz Gałaj

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W 10 kolejce łódzkiej klasy „A” UMKS Korab Łask udał się do Zduńskiej Woli, gdzie naszym rywalem były rezerwy 4-ligowej Pogoni. Po 9 kolejce nasz rywal zajmował 3 miejsce w tabeli a nasza drużyna drugie i śmiało to spotkanie, można było nazwać meczem kolejki. Jak się później okazało, stwierdzenie to było trafne, bo obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko piłkarskie jak na realia klasy A.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Oba zespoły potwierdziły opinie ze są czołowymi zespołami tych rozgrywek z ambicjami na mistrzostwo. Od samego początku meczu gra obydwu zespołów była szybka i z dużą ilością wymienianych podań. Zarówno jeden, jak i drugi zespół starał się realizować swoje założenia i wykorzystać swoje największe atuty, które dotychczas stanowiły o ich sile. Pogoń szybkość i grę piłką, natomiast nasza drużyna doświadczenie, zorganizowaną grę w obronie i szybkie zagrania za linię obrony rywali. Od początku też zdecydowanie lepiej weszła w mecz nasza drużyna. Już w 7 minucie doskonałą okazję do strzelenia gola miał Przemek Sobolewski. Jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem zbyt mocno zagrał sobie piłkę i strzał z dużego kąta, okazał się nieskuteczny. Kilka minut później jeden z nielicznych błędów popełnia nasza defensywa i zawodnik Pogoni w dogodnej sytuacji marnuje ją. Co nie udaje się gospodarzom, udaje się naszej drużynie. Szybki atak naszej drużyny wykańcza niezawodny Przemek Sobolewski i po prostopadłym podaniu mocnym technicznym strzałem obok bramkarza wyprowadza nasz zespół na prowadzenie. Asystę przy tym golu zalicza Damian Karbowiak. Kilka minut później po raz kolejny pokonujemy bramkarza Pogoni. Tym razem mamy zagranie z rzutu rożnego, które wykonuje Patryk Kępniak. Doskonale na bliższy słupek wbiega Sobolewski i precyzyjnym strzałem po ziemi po raz drugi pokonuje bramkarza gospodarzy. Mamy zero do dwóch i kontrolujemy sytuację na boisku. Nasi rywale próbują zmienić niekorzystny wynik, ale ich ataki kończą się na 30 metrze od bramki strzeżonej przez Czarka Znojka. W pierwszej połowie młodzi zawodnicy Pogoni nie oddali jednak celnego strzału na naszą bramkę.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienia się. Kontrolujemy sytuację na boisku a kluczową rolę w tej grze odgrywa nasza linia defensywy która jest bezbłędna tego dnia. Już na jej początku mamy dobrą sytuację do podwyższenia prowadzenia jednak silny strzał lewą nogą po ziemi Piotrka Kozłowskiego broni bramkarz Pogoni, Oskar Kogut. W odpowiedzi gospodarze stwarzają groźną sytuację zmuszając po raz pierwszy w tym dniu do interwencji naszego bramkarza. Po tej interwencji piłka wychodzi na rzut rożny i rywale mają serię stałych fragmentów w postaci trzech rzutów rożnych. Nie daje to im jednak żadnych wymiernych korzyści choćby w postaci sytuacji bramkowej. Swoje sytuacje mamy także my, ale dobrych okazji na podwyższenie wyniku nie wykorzystują kolejno Przemek Sobolewski, Kuba Sęczkowski czy Maciek Jakóbczak. Próbują też młodzi zawodnicy Pogoni, ale jak już napisaliśmy nasi obrońcy grają dziś bezbłędnie i nie dopuszczają rywali zbyt blisko naszej bramki. Aby zobrazować ten mecz, napiszemy tylko ze drugi celny strzał na naszą bramkę gospodarze oddali w 92 minucie meczu.

Na koniec podsumowanie w dwóch zdaniach. Zagraliśmy jeden z lepszych meczów w rundzie i chciałoby się oglądać naszą drużynę w takiej formie w każdej kolejce. Co do rywali zawodników Pogoni uważamy ze są czołową drużyna tej ligi i na pewno do końca powalczą o najwyższe lokaty. Natomiast my umacniamy się na drugiej pozycji w tabeli ze stratą jednego punktu nad liderującym Orłem Piątkowisko, który ma ich 23.

A już w sobotę mecz derbowy, w którym naszym rywalem będzie zespół MULKS Łask. Zapraszamy na ten mecz.

W pozostałych meczach 10 kolejki padły następujące wyniki.

KKS WŁÓKNIARZ Konstantynów ŁódzkiKolejarz Łódź 2-1
Victoria SzadekKKS Olimpia Zduńska Wola Karsznice 0-2
Mulks ŁaskOrzeł Piątkowisko 0-2
GKS Pisia Zygry – PTC Pabianice 0-1
LUKS BałuczKS ORZEŁ Kazimierz 7-6

Jak zawsze dziękujemy za zaufanie i wsparcie naszym sponsorom i polecamy ich usługi:

Gmina ŁaskPowiat ŁaskiVILLARO sklep z modą męską, BK Business skład budowlany, Agaris dostawca podłoży uprawowych, @WASKÓR zakład garbarski, Metalbud market budowlany z Łasku, Mar&Wis – zabawkiCUK Ubezpieczenia ŁaskMedykErka sklep medyczny Polna 9, Alchem Bis – Łask, sklep remontowo-budowlanyAlchem Bis Kolumna, Firma Artis Health Farm zdrowa żywność, http://www.kilanczyk.pl/uiutz/index.html , UTRZYMANIE I URZĄDZANIE TERENÓW ZIELONYCH – A.KILAŃCZYK Elbud Leszek Tadych instalacje elektryczne, Soligrano producent zdrowej żywności, Travelshops Łask biuro podróży, Biuro Rachunkowe -Łask- Justyna KacprzykowskaLu-Parts części BMW ŁaskANTE sportWenecja pizzeria i resteuracja, AMPER hurtownia elektryczna,

Foto: Kasia Szewłoga