Weekend z juniorami…

Weekendowe granie w wykonaniu Juniorów, Młodzików, Orlików, Żaków i Żaków młodszych.

Juniorzy Rocznik 2007-2008 na meczu wyjazdowym zagrali swój pierwszy mecz ligowy w tym sezonie. Przeciwnikiem była drużyna KKS Olimpia Karsznice. Olimpia Karsznice vs Korab Łask 1-1 (0-1). Opis spotkania pozostawimy wszystkim tym, którzy byli i widzieli co się działo. Brak słów…….

Drużyna 2011 rozegrała swój drugi mecz ligowy w kategorii Młodzik z drużyną Warty Sieradz. Mecz ligowy odbył się na boisku Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku. Zgodnie z ustaleniami trenerów naszego klubu w meczu tym wystąpił wyróżniający się zawodnik z rocznika 2012.

KORAB Łask vs Warta Sieradz 1-3 (0-2) Tanio skóry nie sprzedaliśmy. Spotkanie było bardzo wyrównane ale to sieradzanie mieli więcej szczęścia. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i miła atmosferę Już za tydzień w sobotę o godz. 11.00 w Zduńskiej Woli nasz młodziki będą rywalizować z drużyną Pogoni Zduńska Wola . Zapraszamy na mecz. Przypominamy, za cały czas trwa nabór do wszystkich roczników w naszym klubie.

Pogoń Zduńska Wola – Akademia Piłki Nożnej i LKS Kwiatkowice to sobotni rywale, z którymi rywalizowali zawodnicy z roczników 2012 i 2013. W obu przypadkach były to mecze ligowe a dla drużyny z Orlika 2013 był to pierwszy taki pojedynek. Obie drużyny spędziły na boiskach po 75 minut w meczach ze wspomnianymi drużynami. Na szczególne pochwały zasługują chłopcy z rocznika 2013, którzy jak wspomnieliśmy, zagrali w sobotnie południe swój pierwszy mecz ligowy. Jak wiemy nie wyniki są ważne w tym wieku i na tym etapie nauki gry, ale doskonalenie poznanych umiejętności, zaprezentowanie ich w meczach ligowych, powtarzalność, coraz większa pewność w poczynaniach na boisku czy choćby usunięcie z ich głów i piłkarskiego słownika słowa „laga” . To coś, na co zwracamy uwagę na tym etapie szkolenia piłkarskiego, nie punkty, nie tabele, ale właśnie wspomniane elementy. Nie zawsze wczoraj wszystko się udawało, ale jesteśmy przekonani że poprzez rywalizację taką jak wczoraj z każdym meczem będzie mogli oglądać coraz lepszą grę chłopaków. Jak zwykle dziękujemy rywalom za fajna grę i rywalizację fair play oraz spotkanie na boisku.

Sobotnie spotkania kończymy z żakami i skrzatami rocznik 2015 i 2014 rozegrały spotkania kontrolne. Żaki młodsze udały się do Zduńskiej Woli by zagrać z Pogoń Zduńska Wola – Akademia Piłki Nożnej a żaki starsze do Buczku na mecz z KS Tęcza Brodnia . Gdzie na dwóch boiskach w deszczu zagraliśmy intensywne 75 min. Za tydzień oba zespoły zaczynają zmagania w lidze żaka. Trzymamy kciuki za naszych małych zawodników.

Nabór do grup juniorskich w Naszym Klubie wciąż trwa, zapraszamy wszystkich, zagraj razem z Korabiem. Podejmij wyzwanie, zostań młodym adeptem futbolu.

Jak zawsze dziękujemy za zaufanie i wsparcie naszym sponsorom i polecamy ich usługi:

Gmina ŁaskPowiat ŁaskiVILLARO sklep z modą męską, BK Business skład budowlany, Agaris dostawca podłoży uprawowych, @WASKÓR zakład garbarski, Metalbud market budowlany z Łasku, Mar&Wis – zabawkiCUK Ubezpieczenia ŁaskMedykErka sklep medyczny Polna 9, Alchem Bis – Łask, sklep remontowo-budowlanyAlchem Bis Kolumna, Firma Artis Health Farm zdrowa żywność, http://www.kilanczyk.pl/uiutz/index.html , UTRZYMANIE I URZĄDZANIE TERENÓW ZIELONYCH – A.KILAŃCZYK Elbud Leszek Tadych instalacje elektryczne, Soligrano producent zdrowej żywności, Travelshops Łask biuro podróży, Biuro Rachunkowe -Łask- Justyna KacprzykowskaLu-Parts części BMW ŁaskANTE sportWenecja pizzeria i resteuracja, AMPER hurtownia elektryczna,