WEEKENDOWE GRANIE Z JUNIORAMI…

Derbowy sprawdzian na 5!

SIERADZ C1 TRAMPKARZ Grupa 6 (RW) 5 Kolejka – Sezon 2021-2022

UKS Akademia Sportu Funinio – UMKS Korab Łask 2-11 (2-4)

Spotkanie UMKS Korab Łask z Funinio Kolumna zawsze wzbudzały mnóstwo emocji i choć otoczce piątkowego meczu było stosunkowo dość daleko do choćby tego z rundy jesiennej,  gdzie My w roli gospodarza spotkania pokonujemy chłopaków z Kolumny 6:4, oba zespoły niemalże do ostatnich kolejek biły się o każdy punkt by walczyć o jak najwyższą lokatę. Co się stało z drużyną???

Jakby nie patrzeć derbowym spotkaniom zawsze  towarzyszył stres i duże emocje. Drużyna jak nigdy rundę wiosenną zaczęła bardzo słabo, ku naszemu zdziwieniu do końca nie wiedzieliśmy co tam się dzieje. Zaczynamy pierwszą połowę w 9’ Filip Staniucha pokonuje bramkarza Funinio i prowadzimy 0-1. Po czterech minutach ponowne przyłożenie i tym razem Krystian Borycki podwyższa wynik na 0-2. Lekkie zamieszanie i mamy 0-3 , 28’ Franciszek TUROWIECKI. I się zaczyna rozluźnienie i tracimy bramkę za bramką w ciągu dwóch minut Funinio zdobywa dwie bramki  2-3. Co się stało ???? 39’ Filip STANIUCHA podwyższa wynik na 2-4. Do szatni schodzimy z lekkim niesmakiem jak można było pozwolić na utratę dwóch bramek. Druga połowa spotkania to ewidentna dominacja naszych zawodników. Co trzy cztery minuty pokonujemy defensywę przeciwnika i kończymy mecz  z wynikiem 2-11 . Gole strzelali: 47’ Borycki, 49’ Staniucha, 58’ Staniucha, 63’ Rozwalak, 65’ Witkowski, 75’ Rozwalak, 79’ Rozwalak. Podsumowując to już nie ta drużyna co kiedyś. Może połączenie obu drużyn przyniosło by lepsze rezultaty? Kto wie. Zawsze zapraszamy, dołącz do UMKS Korab Łask wygrajmy ligę razem.

17 kwietnia 2022 o godz. 17:00 Korabiaki zagrają z Victorią Szadek, która w tym sezonie nieźle sobie radzi. Na obecną chwilę Victoria zajmuje pozycje Vice Lidera. To może być interesujące spotkanie. Do zobaczenia i zapraszamy na sobotnie spotkania

ORLIKOWE RYWALIZACJE

W sobotę drużyna rocznika 2012 rozegrała kolejny mecz ligowy  w Łasku na boisku przy ulicy Narutowicza. Rywalem naszej drużyny był zespół MKS Zduńska Wola. Po raz kolejny nasi chłopcy wypadli w nim bardzo dobrze  i zasłużyli na duże brawa. Od samego początku nasi gracze dominowali na murawie co przekładało się na zdobycze bramkowe a przede wszystkim bardzo dobre akcje całego zespołu. W grze zespołu było widać systematyczność i efekty pracy na treningach a licznie zgromadzeni kibice mogli co chwila gorąco oklaskiwać poczynania naszych małych piłkarzy.

Dziękujemy kolegom z MKS Zduńska Wola za super mecz i do zobaczenia na kolejnych meczach Następny mecz ligowy z drużyną Klub Sportowy Warta Sieradz zagramy w sobotę 14 maja 2022 roku o godz. 11.00 w Sieradzu.

ORLIK E1 – MECZ LIGOWY

W sobotę 7 maja drużyna Orlików rozegrała kolejny mecz ligowy a przeciwnikiem była drużyna Progresu Zduńska Wola. Piękna pogoda, trawiaste boisko i godzina gry. Ciągle uczymy się na własnych błędach aby w przyszłości było łatwiej. Następny mecz ligowy drużyna Orlików rozegra na wyjeździe w sobotę 14 maja 2022 roku o godz. 9.00 w Wieluniu.

ŻAK F1 – MECZ LIGOWY Z POGOŃ ZDUŃSKA WOLA

W niedzielę 08 maja nasza drużyna żaków zagrała mecz ligowy z Pogonią Zduńska Wola. Piękna pogoda i duża radość z gry w obu zespołach. A o to chodzi by czerpać radość z gry. Widać to było dziś na boisku. Brawo dla drużyn. Dziękujemy kolegom z Pogoń  Zduńska Wola za super mecz i do zobaczenia w meczu rewanżowym w Zduńskiej Woli. Następny mecz ligowy z Junior Warta rozegramy  w niedzielę 15 maja 2022 roku o godz. 10.00 na Orliku w Łasku, ul. Szkolna.

Skrzat G1 – MECZ SPARINGOWY Z DRUŻYNĄ VICTORIA SZADEK

W niedzielę 8 maja  drużyna skrzatów zagrała mecz sparingowy z Victoria Szadek. Super słoneczny poranek obfitował  w bardzo wiele ciekawych akcji z obu stron. Cieszy fakt z dużej ilości  bramek oraz  dryblingów.  Brawo dla obu drużyn. Dziękujemy kolegom z Szadku za super mecz.

Przy okazji dziękujemy

za wsparcie naszym sponsorom bo bez nich nie byłoby tych wyników, a są to:

Gmina ŁaskPowiat łaskiVILLAROBK BusinessAgaris, @WASKÓR ŁASK, MetalbudMar&Wis – zabawkiCUK Ubezpieczenia ŁaskMedykErka, UTRZYMANIE I URZĄDZANIE TERENÓW ZIELONYCH – A.KILAŃCZYK http://www.kilanczyk.pl/uiutz/index.html ,UTRZYMANIE, Elbud Leszek TadychSoligranoTravelshops ŁaskBiuro Rachunkowe -Łask- Justyna KacprzykowskaLu-Parts części BMW ŁaskANTE sportWenecja, @Amper hurtownia art. elektrycznych.