Derby Łasku. MULKS Łask 0:5 UMKS Korab Łask

Łódzka Klasa A gr. 3

MULKS Łask 0:5 UMKS Korab Łask

BRAMKI: (0:1) 44′ Jakub Sęczkowski (as. Jatczak), 46’ Jakub Sęczkowski, 52′ Paweł Strzeszewski (as. Sęczkowski) , 60 ‘ Jakub Sęczkowski (as. Karbowiak), 69’ Damian Karbowiak (as. Sęczkowski).

Skład UMKS Korab Łask: Znojek,- Trzepałkowski, Bednarek, Dudziński, Olejnik (75 Duliniec), Jatczak (65. Morawski), Kaliszuk, Karaś, Karbowiak (70 Milcz), Strzeszewski (75 Michalski), Sęczkowski.

Trenerzy: Wiesław Siębor, Jakub Bednarek

Po ostatniej przegranej drużyna Korabia wraca do walki. W niedzielne przedpołudnie 19.09.2021 o godz. 11:00 na boisku CSiR w derbach Łasku UMKS Korab Łask podejmuje drużynę gospodarzy MULKS Łask. Jak to powiadają derby są najważniejszymi meczami sezonu.

Od pierwszych minut spotkania przejmujemy inicjatywę posiadania piłki i to my dyktujemy tempo gry. Gospodarze oparli grę wyłącznie na defensywie. Sporadyczne kontry były blokowane przez idealnie ustawioną obronę. Jednak pierwszą szansę na zdobycie gola mają gospodarze, niestety takie zmarnowane okazje mszczą się bardzo szybko i tak w 44 minucie meczu błąd gospodarzy w swoim polu karnym i Jakub Sęczkowski (as. Jatczak) mocnym strzałem pokonuje bramkarza gospodarzy. Do szatni schodzimy z jednobramkowym prowadzeniem. Daje to naszym zawodnikom spokojniejsze przygotowanie się do drugiej połowy.

Na druga połowę wychodzimy z jeszcze większą motywacją bo dobrze wiemy, że wynik 0:1 w piłce nożnej jest bardzo niebezpieczny i można jeszcze odwrócić losy meczu.

Zaczynamy druga połowę. 46 minuta i kolejny błąd obrony gospodarzy Jakub Sęczkowski po raz drugi pokonuje bramkarza MULKS Łask, tym samym podwyższając wynik na 0:2. Po sześciu minutach do akcji wkracza nasz snajper Paweł Strzeszewski, który potężnym uderzeniem z dystansu (as. Sęczkowski) zdobywa 3 gola. To był strzał godny ligi mistrzów. Czas mija a u zawodników gospodarzy widać zdenerwowanie i coraz więcej błędów. 60 minuta meczu prostopadłe podanie, hat-trick Jakuba Sęczkowskiego (as. Karbowiak) 0:4. Tym razem na gola kontaktowego ma szansę drużyna MULKS jednak i tym razem akcje do udanych zaliczyć nie można.

69 minuta. Takich szans Damian Karbowiak (as. Sęczkowski) nie marnuje, dośrodkowanie i strzałem głową Damian podwyższa wynik na 0:5. To już ostatnia bramka w tym meczu. Gospodarze próbowali sporadycznie atakować, ale trzeba przyznać, że zawodnicy Korabia znakomitą postawą, dobrym przygotowaniem do gry zarówno w ofensywie jak i defensywie walczyli do samego końca.

Po tym spotkaniu chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości, która drużyna nadaje odpowiednie tempo gry w Łasku. Brawa dla całej naszej drużyny i kadrze trenerskiej za przygotowania do spotkania. MULKS Łask 0:5 UMKS Korab Łask.

Derby Łasku w Korabia Blasku.

Podziękowania dla wszystkich sponsorów i przyjaciół którzy wspierają sport wśród dzieci i młodzieży. Dziękujemy.