SZYBKA PIŁKA ⚽️ CZYLI 11 PYTAŃ DO…

O co chodzi z tymi fascynacjami Samantą Fox😁? O co znowu chodzi z „wymarzonymi” samochodami trenerów Korabia które… mogą mieć tylko hamulec (@Waldemar Herman) a teraz dach który nie przecieka! Skąd fascynacja australijską piłką nożną? Tego dziś się nie dowiemy a może jednak… Fremantle Dockers to klub z portowego miasta Perth, do tego kotwica w herbie i wszystko staje się jasne….A poza tym @Alan Shearer, @Sergio Goycochea, finały Italia 90 i czernina mamy, to coś co lubię i zapamiętam na zawsze. Dla wielu kontrowersyjny ale, warsztatu trenerskiego, wiedzy i spojrzenia na futbol może pozazdrościć mu wielu trenerów… Konsekwentny i zawsze mówiący prawdę, nawet gdy jest niewygodna i boli. Prawdę której dziewięciu na dziesięciu trenerów nie odważyłoby się powiedzieć a dziesięciu na dziesięciu prezesów klubu wolałoby nigdy nie usłyszeć!W kolejny przepytany, bardzo dobrze znany kibicom łaskiej piłki nożnej trener, Wiesław Siębor. Zapraszamy do lektury

🙂📅 Kiedy i dlaczego dołączyłeś do Korabia jako trener:

W klubie znalazłem się od samego początku jego istnienia, prezes zaproponował mi funkcję koordynatora oraz trenera rocznika 2007 i seniorów.

⚽️Grupa, którą prowadzę obecnie:

Zespół seniorów KORAB Łask.

🏆Kluby w których pracowałeś lub grałeś wcześniej:

Jako zawodnik reprezentowałem następujące kluby: BRDA Bydgoszcz, Budowlany KS Bydgoszcz, LZS Świątkowo, MKS Władysławowo, KS “Zatoka” Puck, MZKS HEL, LKS Pogoń Korab Łask Kolumna, MULKS Łask, KORAB Łask.W roli trenera pracowałem w MZKS Hel, MULKS Łask, Zjednoczeni Bełchatów, Unia Sulmierzyce, UMKS Korab Łask, AKS SMS Łódź.

👍Ulubione ustawienie:

1-3-5-2 oraz 1-4-3-3.

🥅🥅Ulubiony piłkarz:

Z piłkarzy lubiłem Alana Shearera, z racji tego że występowałem na pozycji bramkarza lubiłem moich latynoskich odpowiedników José René Higuita, Carlos Roa i José Luis Chilavert. Z obecnie grających piłkarzy lubięoglądać Hiszpana Diego Castro, bramkarz którego lubię to Manuel Neuer.

👨‍💼Ulubiony trener:

Ulubiony trener z topu to Pep Guardiola a z polskich trenerów cenie warsztat Michała Probierza i jego sztabu. Z trenerów bardziej egzotycznych w naszym mniemaniu kibicuję Tonemu Popovic (PerthGlory, zwycięzca Azjatyckiej Ligi Mistrzów z Western Sydney Wanderers FC).

🌎Ulubiony klub zagraniczny:

Moje ulubione zagraniczne kluby to angielskie Newcastle United oraz australijskie PerthGlory. Hobby (poza piłką nożną):Poza piłką nożna Australijski Football (AussieRules) kibicuje dwóm drużynom z zachodniego wybrzeża Fremantle Dockers oraz Peel Thunder, mocno też trzymam kciuki za drużynę z Tasmanii Hawthorn Hawks. Wolny czas a jest go bardzo mało, lubię spędzać z rodziną. Z córką gramy w darta, czasami gramy w unihokeja, kiedy potrzebuje się wyciszyć idę pobiegać.

📺Jaki jest twój ulubiony film/serial:

Ulubionych raczej nie mam, co do gatunku to seriale i filmy o sporcie ostatnio oglądałem drugi sezon „Sunderland aż po grób” ,Last Dance,.Z klasyków „Piłkarski Poker”, „Rocky IV”, „Zwycięski mecz”.

🍗Ulubiona potrawa:

Każda potrawa sporządzona przez moją żonę, czarnina mojej mamy. Z egzotycznych: owoce morza, i steki.

📖📚Ostatnio przeczytana książka:

z fachowych „Nowy (nie) porządek futbolu Tomka Tchórzaz literatury jestem w trakcji czytania „Rozkaz Zagłady” Jamesa Dashnera.

🏎🚘Jakie było twoje pierwsze auto, a jakie jest wymarzone?

Moim pierwszym autem byłFiat 126p. Jeśli chodzi o auto marzeń to nie ma takiego byle by jeździło i na głowę nie kapało.

🏖🏜🏝Twoje wymarzone miejsce na urlop?

Nieważne gdzie ale ważne z kim, no i żeby była woda, choć po górach też pochodzić lubię. Marzenie to ponownie odwiedzić Australię.

⭐️Czyj plakat miałeś nad łóżkiem gdy byłeś małym chłopcem?

Plakatów było kilka @Michael Jordan, Carlos Roa, Samanta Fox, ale najlepszą ozdobą były herby wszystkich drużyn NBA które mój brat własnoręcznie namalował na ścianach. I oczywiście Newcastle United.

👁⚽️Najbardziej pamiętny mecz, jaki widziałeś?

Najbardziej utkwił mi w pamięcimecz 1/4 finału Italia 90 Anglia vs Kamerun 2:2 po dogrywce 3:2 dla Anglii. Kamerun grał wtedy fajny radosny futbol a to były pierwsze mistrzostwa które oglądałem, Cyrille Makanaky, Roger Milla jak pomyśle o ich występie kręci się łezka w oku. Wtedy też zakochałem się w szalonej grze René Higuity, wspaniale bronionych rzutach karnych przez Sergio Goycochea. Ale najlepsze mecze to te,które można przeżywać na żywo na stadionie, na długo zapamiętam mecz rozgrywany w Wołgogradzie pomiędzy Polską a Japonią podczas Mistrzostw Świata w Rosji. Potyczka Niemców z Anglikami na stadionie w Tychach podczas Mistrzostw Europy U-21, mecze Mistrzostw Świata U-20 rozgrywanych na stadionie Widzewa.

🇬🇧Do you speak English?

Yes, I do.

⬇️W szkole najgorzej szło ci z…?

matematyka i genetyka molekularna.

👆💪W szkole najlepszy byłeś z…?

Wychowanie fizyczne , historia, geografia, biologia.

🎼🎧Bardziej @Zenek Martyniuk czy KęKę?

Tego co słucham w danej chwili to zależy od nastroju. Jest czas na klasykę, disco polo czy hip hop. I Zenka i Mr. KęKę można posłuchać.

👩‍🦳👩Blondynki czy brunetki?

Kolor włosów niema to wielkiego znaczenia.

🤼‍♂️Kogo z trenerów lub działaczy Korabia wysłałbyś do…MMA?

Do MMA wysłałbym Gracjana Michalskiego solidny chłop i te „kocie ruchy”

👨‍🎓🤯… Jeden z dziesięciu?

Prezes jest opanowany i stres go nie zżera.

🍴🥣…Masterchef’a?

Tu nie mam wątpliwości zdolności kulinarne Tomka Szatkowskiego są perfekcyjne.

❓😎…Agenta?

Do udziału w tym programie nominowałbym Tomka Matysiaka.

❓❗️Co zmieniłbyś w klubie w którym pracujesz?

Stale coś zmieniamy poprawiamy, ulepszamy podpatrujemy najlepszych. Żeby się rozwijać stale musisz iść na przód, kto się nie rozwija ten się cofa. Certyfikacja pozwoliła nam usystematyzować proces szkolenia w grupach naborowych. Dzięki jej wymogą klub ma możliwość pracy na nowoczesnym programie do zarządzania klubem @Protrainup. Współpraca z klubem AKS SMS Łódź pozwala na rozwój trenerów, oraz zawodników. Jak widać każdego dnia pracujemy by stać się lepszymi.